Bilim Kurgu Film Önerileri

Bu yazımda sizlere 2017 yılında bile en çok konuşulacak olan bilim kurgu film önerilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Bilim Kurgu Film Önerileri

Teknolojinin gelişmesi ile günümüzde birçok bilim kurgu film leri yapılmaktadır. Özellikle 2013 yılından itibaren çekilen en iyi 4 bilim kurgu filmi insanın hayal gücünü zorlamaktadır. İzleyenler tarafından oldukça güzel yorumlar alan bilim kurgu film lerini sizlerle aşağıda paylaşacağız. Bilim kurgu film önerileri ve bilim kurgu film tavsiyelerini yazımızda bulabilirsiniz. Bir birinden kaliteli filmleri sizlere liste halinde sunmuş bulunmaktayız.

Ex Machina (2015)

Ex Machina (2015)

Ex Machina filmi ilk olarak İngiltere’de gösterime girmiştir. Filmin konusu ise; 24 yaşında olan Caleb dünyanın en önemli teknoloji şirketinde çalışmaktadır. Şirketin en gizemli adamlarında biri olan ve şirketin CEO’su olan Nathan ise herkesten uzak bir dağ evinde yaşamaktadır.

Caleb günün birinde bir yarışmaya katılır ve yarışmayı kazanır. Yarışma sonucunda Natha’nın dağ evinde bir hafta geçirmeyi kazanır. Ancak tatil olarak gördüğü bu ödül aslında onu hiç bilmediği bir deneyin içine sürükleyecektir. Ava isminde görünüşü güzel bir kız robot bedenine sahip ve dünyanın ilk yapay zeka deneyi Caleb için akıl almaz bir deney olacaktır. İzleyenler tarafından oldukça güzel yorumlar alan bu film izlenme rekorları kırmıştır. Eğer bu filmi izlemediyseniz izlemenizi tavsiye ederiz.

Lucy (2014)

Lucy (2014)

Aksiyon dolu bu film olan Lucy insanın hayal gücünü zorlayan bir filmdir. Lucy adındaki genç kadın dışarda geçirdiği bir gecenin ardından gözünü dünyanın en tehlikeli uyuşturucu çetesinin elinde bulur. Uyuşturucu çetesi Lucy’nin karnına sentetik bir uyuşturucu yerleştirmiştir. Ancak bu sentetik uyuşturucu Lucy’nin kanına karışır ve gen kadının insan dışı özelliklere kavuşmasını sağlar. Bu sentetik uyuşturucu ile genç kadın beyninin %100’nü kullanmaya başlar. Eğer bir insan beyninin %100 kullansaydı neler olabileceğini gösteren bu film gerçekten oldukça etkileyici.

Marslı (2015)

Marslı (2015)

Mars gezegenine bir grup astronot görev için gönderilir. Görev esnasında yaşanan bir aksilik yüzünden astronot Mark Watney ekip arkadaşları tarafından öldü sanılarak Mars gezegeninde bırakılır. Ancak genç adam ölmemiştir. Baygınlık geçiren Mark ayıldığı zaman Mars gezegeninde kendini yapayalnız bulur.

Elinde sınırlı olanaklarla orada hayatta kalabilmek için planlar yapmaya başlar. İlk önce bitki bilimci olmasının faydasıyla yaşan alanına küçük bir sera kurar ve daha sonra dünyaya yaşadığına dair sinyal gönderecek ekipmanları bulur. Bunun sonucunda dünya ile iletişime geçer ve kurtarılacağı günü beklemeye başlar. Bu sırada başına birçok aksilik gelen genç adam yaşam savaşından asla vazgeçmez. Bir insan bu kadarını nasıl yapabilir dediğiniz bu filmi izlerken zamanın nasıl geçtiğiniz anlamayacaksınız.

Uyumsuz (2014)

Uyumsuz (2014)

Günümüze oldukça uzak bir geleceği anlatan bu film de bulunan sahneler oldukça gerçekçi. Burada insanlar her biri farklı bir bölümü ifade eden 5 parçaya ayrılarak yaşamaktadır. Bu 5 grubun içine giremeyen kişiler ise uyumsuz olarak kabul edilmektedir ve toplumdan dışlanmaktadırlar. Bir birey 16 yaşına geldiği zaman bu bölümlerden birine seçer ve bazı testlere tabi tutulur eğer bu testlerden geçerlerse de o gruba kabul edilir. Tris adındaki genç kızında bölümlerden birini seçme zamanı geldiğinde kendine ait olan o büyük sırrı keşfeder.

O sır ise Tris aslında hiçbir gruba ait değildir. Ancak asıl sorun ise artık uyumsuz olan kişilerin liderleri tarafından gizlice yok edildiğini öğrenmesidir. Bu yüzden kimseye bir şey belli etmemesi gerekmektedir. Bundan dolayı Korkusuzlar grubunu seçer ve orada yaşamaya başlar. Ancak uyumsuz olmasının getirisi olarak burada büyük zorluklar yaşamaktadır. Oldukça aksiyon ve gizem dolu filmi kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

Bilim kurgu film leri yazımızın sonuna geldik. Ayrıca diğer filmler için en iyi bilim kurgu filmleri ve aksiyon film önerileri yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın