Açık Emar Nedir Ve Nasıl Çekilir?

Emar hastanelerde hastalığın tanı ve tedavisinin konulmasında en etkili yöntemdir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hastaların daha rahat ve kolay bir şekilde hastalıklarının teşhisinde hizmet almalarına da büyük imkan sağlamıştır. Geçmiş yıllarda açık emar yokken hastalığın teşhisi ve tedavisinde gecikmeler olmuştur. Bunun sebebi ise o zamanlar açık emar cihazlarının yetersiz olmasıdır. Şimdilerde ise artık hastalığın teşhisi ve tedavisi açık emar uygulanması ile teknolojik şekilde yapılmaktadır. Bu sistem sayesinde yanlış teşhis koyma riski de en az seviyeye kadar inmiştir. Hastalıklarda teşhis ve tedavinin belirlenmesinde bu kadar çok tercih edilen bu teknolojik olarak da gelişimi devam etmektedir.

 Açık Emar Nasıl Çekilmektedir?

Açık emar çekileceği zaman hastanın uzun süre yatmasına gerek yoktur. Oturur pozisyonda veya yan pozisyonda açık emar çekimi yapılabilir. Emar çekimi sırasında hastanın yanında istenilirse refakatçi bekleyebilir. Hasta refakatçisiyle sohbet edebilir veya da hasta gazete, kitap okuyabilir. Çocuklara ise açık emar çekimi ilaç verilmeden yani anestezi gerekmeden çekim yapılabilmektedir.

Özellikle astım hastası olanlar, kalp ve tansiyon hastası olanlarda da açık emar çekimi çok kolay ve güvenli bir şekilde yapılmaktadır. Ancak şuanda açık emar cihazı her hastane ve görüntüleme merkezinde bulunmamaktadır. Teknolojinin ilerlemesiyle beraber bu sistemde de birçok teknolojik gelişmeler meydana gelmektedir. Yani bu uygulanan sistem kapalı korkusu olan hastalarda bu sistem çok işe yaramaktadır. Bu sistem sayesinde kapalılık korkusu yüzünden emara girmeyen hastalarda çok işe yaramıştır.

 Biyorad Emar Çekimi Nasıl Yapılmaktadır?

Emar çekimi ile bütün vücudun üç boyutlu olarak en ince detayına kadar incelenmesi sağlanır. Hem vücudun kemik yapısı hem de doku yapısı Biyorad açık emar ile incelenmesi ve vücutta oluşan bir problemi bu görüntüleme yöntemi ile kolaylıkla bulmak ve görüntü yardımıyla kaslarda, dokularda oluşan problemi ortaya çıkarmaktır. Bu sistem ile yani Biyorad açık emar çekimi ile hastalar artık emar çektirmeden korkmayacaktır. Bu sistemde yani Biyorad açık emar çekimi röntgen çekimi gibi çok rahat yapılmaktadır.

Gelişen Teknoloji sayesinde emar çekimleri artık her tarafı açık görüntüleme sistemi ile de çekilmektedir. Bu sistem sayesinde hastalar daha kolay bu cihaza girmeyi kabul etmektedir.Her türlü sorunuz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Genel Müdürlük
Sarıyer – İstanbul
Yetkili: Özkan Korkmaz

0 850 333 4 524
0 212 709 98 48
0 216 709 86 48
http://www.biyorad.com

Bir cevap yazın