Adblock İle Sitelerdeki Reklamları Engellemek

Adblock İle Sitelerdeki Reklamları Engellemek yazımızda girdiğiniz sitede sizi rahatsız eden reklamların nasıl engelleneceği konusunu işledik.

Adblock İle Sitelerdeki Reklamları Engellemek

İnternet dünyasında günlük olarak milyonlarca kişi birçok siteyi ziyaret etmekte ve istediklerine ulaşabilmektedir. Bu erişim kimilerine zevk verirken kimilerine eziyet vermektedir. Zevk alan kişiler genellikle site sahipleridir ve reklamları günlük olarak milyonlarca kişiye ulaşıyordur. Bu sayede kazandıkları para daha da artıyor ve daha iyi hizmet vermeye başlıyorlar. Hizmetin kalitesi artıkça sitelerde gözüken reklamlar da artıyor. İşte eziyet çekenlerin derdi bu noktada başlıyor. Girdikleri herhangi bir web sitesinde sağda solda, arkada önde, aşağıda yukarıda birçok reklam görüyorlar ve kapatmakta zorluk çekiyorlar. İstedikleri bir şeyi yapma hevesleri bile kaçabiliyor. Eğer döngüyü anladıysanız sitelerdeki reklamları Adblock ile engelleyin. Bu nasıl olacak ve Adblock nedir diye düşünüyorsanız yazımızın devamını okumalı ve reklamları engelleyip engellemeyeceğinize karar vermelisiniz. İşte sitelerdeki reklamları engelleme ile ilgili bir kaç ip ucu…

Sanal alemin genellikle her web sitesinde reklam bulunur. Bu reklamlar canınızı sıkıyorsa ve sizlere uygunsuz geliyorsa artık bunları engelleyebilirsiniz. Bunu Adblock Chrome eklentisi ile yapabilirsiniz.

Adblock Nasıl Kurulur? Reklamlar nasıl engellenir ?

Adblock kurmak oldukça basittir. Buraya tıklayarak eklenti sayfasına gidin ve “chrome’a ekle” butonuna tıklayın. Tıkladıktan sonra tarayıcınıza onay isteyecektir, uzantı ekle butonuna basmanız yeterli olacaktır. Bu işlemlerden sonra karşınıza bir sayfa açılacak bu sayfayı kapatabilirsiniz. Artık sitelerdeki reklamlar engellenecek ve size gözükmeyecektir.

Adblocku iptal etmek içinde tarayıcınızdaki adblock simgesine tıklayarak adblocku duraklat seçeneğini seçebilirisiniz.

Adblock dünya üzerinde yaygın olarak kullanılan, 50 milyondan fazla kişinin kullandığı bir chrome tarayıcı reklam engelleme programıdır. Bu uygulama ile sitelerde önünüze çıkan tüm reklamları engelleyebilir ve hiçbirini görmezsiniz. Böylece internet ortamında daha hızlı ve sorunsuz bir deneyim yaşarsınız. Adblock tüm reklamların %98’ine kadar olanlarını engellemektedir. %2’lik bir kısım ise size bırakılmış, çok basit bir şekilde engelleme işlemi yapabileceğiniz bölümdür. Manuel olarak engelleme yaptığınızda Adblock bu işlemi hafızaya atıyor ve bir daha aynı reklamı engellemek zorunda kalmıyorsunuz. Tek yapmanız gereken uygulamayı indirmek ve kurulumuna başlamak.

Yukarıda anlattığımız döngüyü hatırladıysanız reklam ne kadar çok gösterilirse o sitede verilen hizmetin kalitesi artıyor demiştir. Eğer sizler bu program ile engelleme yaparsanız o kişinin sitesi daha az gelir sağlayacak ve verilen hizmetin kalitesi düşecek. Aynı zamanda site kapanmaya kadar gidecek ve bir daha o sayfaya erişim sağlayamayacaksınız. Bunu iyice düşünmeli ve kararınızı vermelisiniz.

Adblock internet reklam engelleme işlerinizi sorunsuz bir şekilde halledecektir.

Bir cevap yazın