Aksiyon Film Önerileri

Aşağıdaki filmler 2017 yılında bile en çok izlenen filmler olacağından hiç şüphem bulunmamakta. 2017 aksiyon filmleri bile aşağıdaki filmler gibi aksiyon içermeyebilir.

Aksiyon Film Önerileri

Günümüz de Aksiyon denilince aklımıza belli başlı filmler gelmektedir. Ama hiç bir zaman unutulmayacak olan aksiyon film önerileri hakkında fikirler sunacağız.  Son zamanlar da birçok film çıkması ve çoğalması unutulmayan filmlere olumsuz bir etken değildir.  Unutulmayan serilerin başında gelen en iyi aksiyon filmler için sizlere 3 tane derledik.  Unutulmayan filmlere can katmak tekrar izleyip nostalji katmak her zaman önemli bir husustur. Buda size klasiklerin farkını yansıtmasına yardımcı olur.

Skyfall

 Skyfall ( Adele – 2012 )

Skyfall ABD yapım bir seri filmdir 007 James Bond yine bir görev üstlenmiş ve bu görevin de yeni bir örgütün işine son verme çabaları içindedir.

Usta Yönetmen Sam Mandes bu seri de önemli noktaları ve aksiyon sahnelerini çok net ve sistemli çalışarak karmaşık döngüden senaryoyu kurtarmış sahnelerin iç içe oluşan kısımlarını akıcı bir şekilde ele almıştır. Senaryo da ki bölgesel yerler arasın da bu sefer Türkiye de yer almış ve çekilen Ülkerler arasın da Türkiye’nin yerini de dolduracak tarihi mekanlar da geçirilip öncülüğünü İstanbul yer verilmiştir.

Ajanlar artık tehdit için de bu tehditleri örtbas etmeye çalışan gurup başında Bond yer alıp diğer ajanlara yarım etmeye başlar. MI6 büyük bir tehdit ve saldırı altında olması ajanları tehdit altında kalmasına ve bunun engellemek için bir atağa geçmeleri lazım ve bu tehdit uyandıran kişilerin peşine düşerek onlara karşı bir atak gerçekleştirirler ve her şey tersine döner.

Ajanların güçleri kendiliğinden geldiği için bütün gelen tehditlerin altından kalkmayı ve hep beraber bir karşı atağa geçmelerine sebebiyet doğurmuştur. Görünen amansız mücadeleyi bu sefer 007 James Bond tarafından hızlı ve sistemli bir şekil de planları üzerine şüpheli her şeyi ve herkesi yok edip üstlerinde ki tehditleri ortadan kaldırması gerekmektedir.

Ağır Siklet

Here Comes The Boom ( Ağır Siklet – 2012 )

Komedi ile Aksiyonun iç içe bulunduğu film de sahneler ve bütünlükler çok net ve akıcı bir şekilde ele alınmış senaryo da buna karşılık izleyenlere keyifli anlar yaşatmıştır. Komedi alanın da uzman olan iki oyuncu Salma Hayek, Kevin James bu film de kendilerini yine göstermişler ve izlerken tebessüm bırakacak sahnelere el vermişlerdir. Filmin sahnelerinin bu kadar iyi ve komedi alanlarının akıcı bir şekilde size gösteren Frank Coraci yönetmenliğini ustalığını bu şekilde göstermiş bulunmaktadır.

Biyoloji dalında öğretmen olan karakterimiz ve okulda ki bazı sıkıntılardan ve para yetmezliğinden dolayı kendine yeni meslek aramakta ve buna karşılık güzel bir iş bulur kendine ve dövüşlere katılır öncelik olarak güzel bir dövüş kulübüne yazılarak serbest dövüş yapmayı öğrenir ve kendine ekstra gelir için dövüşlere katılır bu sayede her kazandığı maç dan para kazanacak ve bu şekilde para sıkıntısını giderecek ve işten atılmak zorunda kalan öğretmenlerin paralarını da çıkarmak zorunda kalacaktır.

u şekilde hazırlanmış bir film senaryosu ilk kez düzenlemiş ve istenilen beğeniyi almıştır.

Çevik Kuvvet

The Sweeney ( Çevik Kuvvet – 2012 )

The Sweeney filminin yönetmenliğini üstlenen Nick Love Polisiye ve suç üzerine hazırladığı  bir kurgu içine görüntü kalitesini aksiyonu çok net bir şekilde gösterilmesini sağlamıştır. Bu şekilde olması ve kurgunun sağlam biçim de sağlanması film e çok güzel efekt katmasına sebebiyet doğurduğunu görebiliyoruz.

Oyuncu kadrosun da ünlü oyuncuların yer aldığını ve baş rol oyuncusu olan Hayley Atwell, Damian Lewis film de çok büyük bir bütünlük sağlamışlar ve aksiyon sahnelerinde bulunan efekt canlılıklarında kendilerini çok iyi göstermişlerdir. Film de en çok dikkat çeken ise bulunan Türkiye bayrakları olduğu da belirtilebilir.

Bir dedektifin son bulan soruşturması ve bu soruşturma da işlenen suçların birden farklı suç ile bağlantılı olması onun bu işe bir el atmasına neden olmuştur.

Bu şekilde oluşan cinayetlerin aslın nedeni büyük bir çete liderinin amansız bir kapışma içinde olması ve suçları bütün bölgeye yayma çabasından kaynaklandığını fark eder ve buna el koymaya çalışan dedektif ortağı ile bunu durdurma çabasına girmiştir.
Bu sıralı 3 filmi unutmamak ve unutulmazlar arasına katmak için geç kalmadınız. Sizde bu filmlere büyük önem verip önermekten vaz geçmeyiniz.  Unutulsa bile tekrar izlerken keyif alacağınız filmlerin başında gelmektedir.

Bilim kurgu filmlerini seviyorsanız bilim kurgu film önerileri makalemizi okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın