Alexa No Data Sorunu

Alexa no data sorunu yazımızda alexa no data çözümünü, alexa site değerlerini göstermiyor ve alexa data sorununu inceledik. Alexa değerleri güncelleme. Alexa uygulaması değerlerinizi göstermiyorsa endişelenmenize gerek yok yazımızın devamında alexa değerleri gösterme konusunu bulabilirsiniz.

Alexa No Data Sorunu

Bir web sitesi açıldıktan sonra ilk hedef Google’a siteyi doğru bir şekilde tanıtmayı başarabilmektedir. Böylece Google botlarının siteyi indexlemesi sağlanır. Daha sonrasında site kurucuları için Alexa üzerinde kayıtlara dahil olma hedefi bulunur. Alexa No data sorunu ile karşılaşılıyorsa, Alexa’nın siteyi tanımadığı ortaya çıkacaktır. Bu yüzden site dünya sıralamasında yer almaz. Sitenin istatistik bilgileri de doğal olarak gösterilmez. Alexa’da yer alabilmek için sitenin en az 2 hafta kadar beklemesi gerekmektedir. Bu süre bazı durumlarda bir aya kadar çıkabilmektedir. Alexa no data hatasının çözümü için bazı öneriler bulunmaktadır.

Sitelerini yeni açan kişiler, Alexa’da sitelerini göremeyince endişelenebilir. Bu yüzden ping sayılarını arttırma yoluna gidilir. Alexa’nın sitenizi tanıması için ona süre vermeniz gerekmektedir, çünkü Alexa sitenizi ne olursa olsun tanıyacaktır. Eğer sitenizde özgün içerikler ve makaleler paylaşıyorsanız herhangi bir endişeye kapılmanıza gerek yoktur. Sosyal medyayı aktif olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Backlink’lere başvurmaktan çekinmeyin. Siz bu işlemlerle meşgul olduğunuz anlarda Alexa sitenizi tanıyacaktır. Tanıma gerçekleştikten sonra siteniz dünya üzerinde sıralamaya dahil olur. Sitenize gelen ziyaretçilerin sayısında yaşanan artışlar, Alexa sıralamasında yükselmenize yardımcı olacaktır. Yaklaşık 30 milyonluk bir liste içinden kolaylıkla 1 milyon seviyelerine kadar gelebilirsiniz. İlk 300.000 içinde yer almak için sitenizi geliştirmeye devam edebilirsiniz. Sosyal medyayı doğru bir şekilde kullanmanız durumunda sitenizin hiti artış gösterecektir. Pagerank ve ziyaretçilerin sitede kalma süreleri gibi faktörler, sitenizin Alexa’da yükselmesini sağlayacaktır.

Alexa No Data Hatasının Çözümü

Alexa no data hatasının çözümü için öncelikle Alexa’nın sitesine kayıt işlemini gerçekleştirin. Daha sonra site araçlarından Claim your site bölümüne tıklayın. Size bir meta etiketi verilecektir. Bu etiketi sitenize eklediğiniz zaman Alexa doğrulanmış olacaktır. Bu meta etiketlerini sitenize eklemeniz durumunda herhangi bir sorunla karşılaşılmamaktadır, sitenizde görünen etiketler değildir. Sadece doğrulama işlemi olarak kullanılmaktadır. Arama motorlarına kayıt için benzer meta tagları daha önceden yapıştırsanız, bu duruma hakimsiniz demektir. Bundan sonrasında Alexa’nın sitenizi tanımasını bekleyebilirsiniz. En kısa sürede siteniz Alexa’da görünmeye başlayacaktır.

Alexa’da yer alan değeriniz, Google’daki durumunuza bir etki etmemektedir.

Alexa değerlerinizin daha fazla artmasını istiyorsanız backlink nedir yazımızı okuyarak. Kaliteli backlink nasıl alınır öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın