Aliexpress’ten Alışveriş Nasıl Yapılır

Arkadaşlar merhaba tüm dünyanın bildiği e-ticaret sitesi olan aliexpress e-ticaret sitesinden alışveriş yapmak güvenlimi, alışveriş nasıl yapılır, ürünün gelip gelmeyeceğinin garantisinin olup olmadığını inceledim.

Aliexpress’ten Alışveriş Nasıl Yapılır

Aliexpress’ten alışveriş yapmanın her hangi bir yaş sınırı yoktur. Bu e-ticaret sitesindeki ürünler çin den gelmektedir yani ismi aliexpress olduğuna aldanmayın ürünler yurt dışından türkiyeye gelmektedir. Ürünler yurt dışından geldiği için insanların en büyük korkusu kargo ücretleri oluyor arkadaşlar siteyi oldukça fazla inceledim 30 TL lik üründe bile ücretsiz kargo seçeneği bulunmakta.

Sipariş verirken en fazla dikkat edeceğiniz konulardan bir tanesi satıcının yorumlarına ve puanlarına incelemenizdir. Tüm satıcılarına güvenebilirsiniz aslında size bir örnek vermek istiyorum Türkiye’deki n11 e-ticaret sitesini herkes bilir bu site mantığı ile aliexpress site mantığı aynıdır. Satıcılar farklıdır sadece o site içerisinde mağaza açmıştır ve oradan satış yapmaktadır.

Aliexpress Ürünleri

Arkadaşlar yurt dışından ürün almanın da belli kuraları var peki aliexpressten ne kadarlık ürün alabiliriz. Bu siteden maksimum 74 € (Euro) nun altındaki ürünleri ücretsiz ve vergi ödemeden ülkeye sokabilirsiniz. Bunun üzerine çıktığınızda gümrükte %18 vergi ödemeniz gerekmektedir. Herkesin sorduğu sorulardan bir tanesi daha Aliexpressten her ürünü alabilirmiyiz tabiki hayır.

Yurt Dışından Alınması Yasak Ürünler;

  • İlaç
  • Spor Ürünleri
  • Kesici Aletler
  • Silahlar
  • Tabancalar
  • Tütün Ürünleri
  • Kozmetik Ürünleri
  • Telefon
  • Alkol
  • Sim girişi bulunan tüm elektronik aletler

Yukarıda saydığım ürünleri aldığınız taktirde paranız yanacaktır çünkü gümrükten bu ürünler geçmemektedir.

Aliexpress Kargo Seçenekleri

Bu siteden sipariş veren kullanıcılarda ki en büyük endişelerden bir tanesi de aliexpreesten sipariş verdim kargom gelir mi? Dediğim gibi aliexpress sitesi oldukça güvenlidir yasaklı ürünlerden almadığınız sürece kargonuz gelir. Şimdi gelelim Aliexpress kargo seçeneklerine

China Post Ordinary Smart Packet Plus : Genelde 3 dolar altındaki ürünler sipariş verildiğinde kullanılan kargo seçeneğidir. Bu kargo seçeneği ile ürününüz  15 ila 60 gün arasında elinizde olur.

China Post Registered Air Mail: Ortalama 3 dolar üzerinde sipariş verenler tercih etmekteler ortalama 7 ila 25 gün içerisinde siparişiniz elinizde olur bu kargo tipi ile sipariş verdiğinizde kargonuzu da takip edebiliyorsunuz kargo takibini http://track-chinapost.com/ bu adresten yapabilirsiniz.

Hongkong Post Air Mail: Bu kargo seçeneği de yukardaki kargo ile aynı özellikleri taşımaktadır. (China Post Registered Air Mai) kargo takibinide aynı siteden yapabilirsiniz.

Seller’s Shipping Method: Satıcının yaptığı kargo tipidir. Satıcı ne ile kargoyu gönderirse onunla kargonuz gelir takipli olup olmadığı satıcının seçtiği kagoya bağlıdır.

Sizlere yukarda aliexpress kargo seçeneklerini gösterdim kendi önerim olarak takipli kargolar ile siparişinizi vermenizi öneririm.

Sipariş verirken dikkat etmeniz gereken unsurlar

Arkadaşlar sipariş verirken isim kısmını adres kısmını tam şekilde doldurmanız sizin için çok daha yararlı olacaktır. İletişim ve adres bilgilerinizi en açıklayıcı şekilde doldurmanız sizin yararınıza olacaktır.

Bir cevap yazın