Author Rank Nedir Nasıl Kazanılır?

Author Rank nedir nasıl kazanılır yazımda sizlere Google yeni algoritmasında yeni çıkardığı bir kriter olan puanlama sisteminden bahsedeceğim.

Author Rank Nedir Nasıl Kazanılır?

Bildiğiniz gibi eskiden Google sitelere pagerank değerine göre ayırarak Google aramalarında pagerank değeri yüksek olanları öne çıkarıyordu.

Pagerank değerinin arttırmak için gerekli olan en önemli işlemlerden bir tanesi farklı bir sitenin sizi önermesiydi yani backlink çıkmasıydı. Webmasterlar bir nebze hile gibi sayılan sürekli backlink alarak pagerank değerlerini yükselttiler. Bunu belli bir süre sonra anlayan Google yeni bir algoritma geliştirerek pagerank’ı kaldırdım. Artık Author rank var dedi. Yani Google firmasına yakışan bir hareket yaparak en iyi içerikleri çıkaran webmasterlara yol açtı. Benim şahsi fikrimi soracak olursanız pagerankın tam olarak kalktığına inanmıyorum Google kaldırdım dedi fakat yine bir nebze ondan ilham aldığını düşünüyorum.

Author Rank Nedir?

Author rank nedir? Henüz arama sonuçlarında sıralamayı etkilememekte fakat bu etkilemeyecek anlamına gelmemektedir. Google bu author rank değerini neye göre ölçüyor diye soruyorsanız. Cevabını veriyorum author rank değerini arttırmak için yine diğer sitelerin sizi önermesi gerekiyor fakat sadece bu önerme yetmiyor. Birde sitedeki içerikleri yazan yazarın değeri var artık yazarın değerine göre içeriklerinizin değeri ölçülerecek.

Author Rank Neye Göre Ölçülüyor?

  • İçeriklere alınan Google+ +1leri
  • Google+ çevresindeki ekli olan kişilerin author rank değeri
  • Yazarın kaç kişinin Google plus çevresinde bulunduğu
  • Ortalama Pagerank değeri
  • İçeriklerin yayınlandığı sitenin kalitesi ve otoritesi
  • İçerik yayınlama sıklığı
  • Yazarın aldığı yorum sayısı
  • Eklenen içeriklere alınan linkler

Bu işlem ile backlink değeri bitiyor diye kesinlikle düşünmeyin. Google çünkü öneri site işlemini kolaylıkla bırakmaz. Birde yukarıda da dediğim gibi pagerank değerini bittiğini düşünmüyorum. Sadece Google’ın hileye karşı bir oyun oynadığını düşünmekteyim. Bu author rank değeri genellikle blog yazarlarını oldukça etkilemektedir. Sizlere önerim şimdide author rank için çalışmalara başlamanız.

Bir cevap yazın