Backlink Nedir

Backlink nedir zararlı olan backlinkler yazımızda yararlı backlinler, zararlı backlinkler ve backlinkin ne işe yaradığını inceledik.

Backlink Nedir

 Backlink bir sitenin diğer siteye çıktığı anasayfasına veya başka bir yazısına çıkmış olduğu text linki olması halinde pagerank değerinin artmasıyla oluşan site için verimli olan link sistemidir.

Backlink ne işe yarar ?

Backlin bir sitenin kesinlikle bulundurması gereken önemli bir link sistemi olduğunu yukarıdaki yazımızda da belirttik. Bir sitenin yüksek değerinin olması için fazla backlinki bulunması lazım. Bir site diğer sitelerden ne kadar fazla link barındırıyorsa Google bu siteyi önemli site halinde kılıyor Google un bu algoritmasına Trustrank deniyor.  Google web sitenizi puanlayarak değerlendirmektedir. Google bunun için 10’luk skandalda çalışmaktadır. Aldığınız backlinkler ne kadar kaliteli ve fazla ise Google puanı yüksek tutmaktadır.

Kaliteli Backlink Nasıl alınır ?

Kaliteli backlink almak için dikkat etmeniz gereken husus içeriğiniz ile alakalı olan backlink almanız gerekmektedir. Bu bir webmaster için oldukça zor fakat eğer bu tarz linkler alırsanız faydasını oldukça göreceksiniz. Kaliteli dizinlerden link almaya çalışın. Paylaştığınız makalelerin facebook twitter gibi sosyal medyalarda paylaşmaya çalışın. Kaliteli site ve bloglardan link almanız çok fazla yararınıza olacaktır.

Backlink in faydaları kadar zararlı olan backlinklerde mevcuttur. Siteniz için zararlı olan backlinkler

  • Kalitesiz backlinler sitenize fayda sağlamayacaktır.
  • Sizin konularınız ile alakalı fazla backlinkler.
  • Gereksiz bir sürü siteden gelen backlinkler
  • Foother ve sidebarlardan alınan backlinkler
  • Yetişkin içerikli olan sitelerden çıkılan backlinkerl
  • Yasal olmayan linkler
  • Hidden linkler

Zararlı olan linklerden dolayı Google sitelere yüksek oranda backlink profilleri doğrultusunda spam cezası vermekte.

Bir cevap yazın