bilim kurgu film önerileri

Bilim Kurgu Film Önerileri

Bilim kurgu film önerileri yazımızda en iyi 2016 ve 2017 bilim kurgu film önerileri‘ni sizlerle paylaştık. En iyi bilim kurgu filmleri arasında Ex Machina, Lucy, Marslı, Uyumsuz, Limit Yok, Mad Max, Kaptan Amerika ve tabiki bilim kurgu diyince akla gelen ilk film olan Başlangıç filmlerini sizler için inceledik. Aşağıda bilim kurgu film tavsiyeleri sunduk…

Bilim Kurgu Film Önerileri

Teknolojinin gelişmesi ile günümüzde birçok bilim kurgu filmleri yapılmaktadır. Özellikle 2013 yılından itibaren çekilen en iyi 4 bilim kurgu filmi insanın hayal gücünü zorlamaktadır. İzleyenler tarafından oldukça güzel yorumlar alan bilim kurgu film lerini sizlerle aşağıda paylaşacağız. Bilim kurgu film önerileri ve bilim kurgu film tavsiyeleri’ni yazımızda bulabilirsiniz. Bir birinden kaliteli filmleri sizlere liste halinde sunmuş bulunmaktayız.

Ex Machina (2015 – IMDB: 7.7) – Süresi: 1saat 48 dakika

Ex Machina filmi ilk olarak İngiltere’de gösterime girmiştir. Filmin konusu ise; 24 yaşında olan Caleb dünyanın en önemli teknoloji şirketinde çalışmaktadır. Şirketin en gizemli adamlarında biri olan ve şirketin CEO’su olan Nathan ise herkesten uzak bir dağ evinde yaşamaktadır.

Caleb günün birinde bir yarışmaya katılır ve yarışmayı kazanır. Yarışma sonucunda Natha’nın dağ evinde bir hafta geçirmeyi kazanır. Ancak tatil olarak gördüğü bu ödül aslında onu hiç bilmediği bir deneyin içine sürükleyecektir. Ava isminde görünüşü güzel bir kız robot bedenine sahip ve dünyanın ilk yapay zeka deneyi Caleb için akıl almaz bir deney olacaktır. İzleyenler tarafından oldukça güzel yorumlar alan bu film izlenme rekorları kırmıştır. Eğer bu filmi izlemediyseniz izlemenizi tavsiye ederiz.

Lucy (2014 – IMDB:6.4) – Süresi: 1saat 29dakika

Aksiyon dolu bu film olan Lucy insanın hayal gücünü zorlayan bir filmdir. Lucy adındaki genç kadın dışarda geçirdiği bir gecenin ardından gözünü dünyanın en tehlikeli uyuşturucu çetesinin elinde bulur. Uyuşturucu çetesi Lucy’nin karnına sentetik bir uyuşturucu yerleştirmiştir. Ancak bu sentetik uyuşturucu Lucy’nin kanına karışır ve gen kadının insan dışı özelliklere kavuşmasını sağlar. Bu sentetik uyuşturucu ile genç kadın beyninin %100’nü kullanmaya başlar. Eğer bir insan beyninin %100 kullansaydı neler olabileceğini gösteren bu film gerçekten oldukça etkileyici.

Uyumsuz (2014 – IMDB:6.7) – Süresi: 2saat 19dakika

Günümüze oldukça uzak bir geleceği anlatan bu film de bulunan sahneler oldukça gerçekçi. Burada insanlar her biri farklı bir bölümü ifade eden 5 parçaya ayrılarak yaşamaktadır. Bu 5 grubun içine giremeyen kişiler ise uyumsuz olarak kabul edilmektedir ve toplumdan dışlanmaktadırlar. Bir birey 16 yaşına geldiği zaman bu bölümlerden birine seçer ve bazı testlere tabi tutulur eğer bu testlerden geçerlerse de o gruba kabul edilir. Tris adındaki genç kızında bölümlerden birini seçme zamanı geldiğinde kendine ait olan o büyük sırrı keşfeder.

O sır ise Tris aslında hiçbir gruba ait değildir. Ancak asıl sorun ise artık uyumsuz olan kişilerin liderleri tarafından gizlice yok edildiğini öğrenmesidir. Bu yüzden kimseye bir şey belli etmemesi gerekmektedir. Bundan dolayı Korkusuzlar grubunu seçer ve orada yaşamaya başlar. Ancak uyumsuz olmasının getirisi olarak burada büyük zorluklar yaşamaktadır. Oldukça aksiyon ve gizem dolu filmi kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

Limit Yok (2011 – IMDB: 7.4) – Süresi: 1saat 45dakika

Bu film 2011 yılının Mart ayında birçok ülkede gösterime girmiştir. Yönetmenlik koltuğunda Neil Burger’in oturduğu Limit Yok aklın sınırlarını zorlayan filmlerin başında geliyor. IMDB’den aldığı puan ile bu alandaki başarısını kanıtlayan film kadrosunda birçok ünlü oyuncuyu barındırıyor. Konu olarak bir yazarın yeni bir tür haplar ile tanışması ile başlayan olaylar ele alınıyor. Eddie Morra eski kayın biraderinin verdiği hapları kullanıyor ve beyninin %100’ünü kullandığını görüyor. Bu onu dünya üzerinde eşi benzeri olmayan bir adam yapıyor ve git gide haplara bağlanıyor. Artık elinde hap kalmıyor ve yenilerini bulmak için bin bir türlü maceraya atılıyor. Bu doğrultuda gelişen aksiyon, macera ve heyecan dolu anlar izleyicilere büyük keyif veriyor.

Mad Max (2015 – IMDB: 8.1) – Süresi: 2saat

Bu film listemizin ikinci sırasında bulunuyor. 2015 yılında ilk olarak yapımcı ülkesi olan Avustralya’da gösterime girmiştir. Filmin yönetmenlik koltuğunda George Miller bulunuyor. Tom Hardy ve Charlize Theron gibi ünlü oyuncuları bünyesinde barındıran Mad Max: Furry Road filmi konu olarak Max’in bir nükleer savaş sonunda esir düştüğü yerde geçirdiği macera dolu anları ele alıyor. Max kan torbası olarak diğer mutasyona uğramışlara destek sağlıyor ve operasyonlara götürülüyor. Onun kanı başkaları tarafından takviye olarak görülüyor. Ancak Max buradan kurtulma planları yapıyor ve Furiosa ile iş birliği içine giriyor. Bu doğrultuda gelişen olaylar izleyicilerin nefesini kesecek düzeydedir. Bu film IMDB’den tam olarak 8.1 puan almayı başarmıştır.

Marslı (2015 – IMDB: 8.1) – Süresi: 2saat 20dakika

Bu film 2015 yılında gösterime giren, toplamda 25 farklı dalda ödüle aday gösterilen, konusunu Mars üzerinde yalnız başına kalan bir astronotun yaşam mücadelersinden alan, tür olarak ender görülen bir başyapıttır. Marslı filminin yönetmenliğini Ridley Scott üstlenmiştir. Film Mars üzerinde araştırma yapan bir ekip ile başlıyor ve ardından çıkan Mars fırtınası ile devam ediyor. Mark Watney’in üzerine bu esnada bir cisim çarpıyor ve ekibi onu öldü sanıp Mars’ta tek başına bırakıyor. Mark aslında ölmüyor ve tek başına Mars’ta yaşam mücadelesi veriyor. Bakalım bu adam Mars topraklarından nasıl faydalanacak ve kurtulabilecek mi? İzleyicileri güldürürken hüzünlendiren, hüzünlendirirken sevindiren bir film olan Marslı, IMBD üzerinden tam olarak 8.1 puan almıştır.

Kaptan Amerika: İç Savaş (2016 – IMDB: 8.2) – Süresi: 2saat 27dakika

Kaptan Amerika serilerini bir çok fantastik ve bilim kurgu film sevenler bilmektedir. Serinin son filmi olan Kaptan Amerika: İç Savaş 2016 yılında vizyona girmiştir. Filmin yönetmenlik koltuğunda Anthony Russo gibi deneyimli bir yönetmen oturuyor. Bu filme yeni bir hava katan diğer Yenilmezler serisininin oyuncuları da katılıyor ve eşsiz bir hava yaratılıyor. Konu olarak Demir Adam’ın çok farklı işler üzerine yoğunlaşması ve Yüzbaşı Kaptan Amerika’nın onun peşine düşmesini, bu neticede gelişen tehlikeli olaylar anlatılmaktadır. İzlerken bir anda Kaptan Amerika ve Iron Man severler karşı karşıya gelebilir. Bir iç savaş olarak nitelendirilen olaylar bakalım tatlıya bağlanabilecek mi? Iron Man ve Kaptan işleri yoluna koyabilecek mi? Bu film IMDB’den aldığı 8.2 puan ile diğer serilerinin ortalamasını bozmamıştır.

Başlangıç (2010 – IMDB: 8.8) – Süresi: 2saat 28 dakika

Bu film listemizin son sırasında bulunuyor. Filmin yönetmenliğini ve yapımcılığını Christopher Nolan gibi ünlü ve tecrübeli bir isim yapıyor. Oyuncu kadrosunda Leonardo DiCaprio gibi Oscar ödülü alan oyuncular bulunuyor. 2010 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk olarak gösterime girmiştir. Konusu olarak Dom Cobb’un rüya içinde hırsızlık yapmasını ve çok farklı boyutlara yelken açmasını anlatmaktadır. Bu özelliği onu tüm büyük adamların odak noktası yapmıştır ve aranan kişi konumuna gelmiştir. Cobb’un olağanüstü yeteneğini kullanmak isteyen birçok kişi vardır ve onun peşine düşmüşlerdir. Cobb’un bu esnada girdiği akıl almaz maceralı olaylar izleyicileri hayrete düşürmektedir. Film IMDB’den 8.8 puan almış ve tüm zamanların gelmiş geçmiş en iyi bilim kurgu filmleri arasında kendine yer bulmuştur.

Bilim kurgu film leri yazımızın sonuna geldik. Ayrıca diğer filmler için en iyi bilim kurgu filmleri ve aksiyon film önerileri yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın