Bilinmeyen Whatsapp Özellikleri

Bilinmeyen Whatsapp Özellikleri

 2009 da kurulan whatsapp uygulamasının bilinmeyen whatsapp özellikleri inceledik.

Şuan olarak tüm insanların her gün bir birleri ile iletişim kurduğu. İletişim aracı yani mesajlaşma devrini başlattı. Peki whatsapp nedir ? bu uygulamanın Türkçe adı “Naber” demektir. Yani ismi ile de program kendini nerdeyse tanıtmakta.

Dünya çağında 1 Milyardan fazla kişi bu aplikasyonu kullanmakta. Şuan Türkiye’de sadece kullanıcılar whatsapp uygulamasını kullanmamakta. Çoğu televizyon kanalı haber kanalları whatsapp ihbar hattı numaraları oluşturdular. Bu numaralar sayesinde ise türkiyenin her yerinden herkes televizyona rasladığı ilginç olaylar veya haber niteliği taşıyabilecek konuları kanallara bildirmekteler.

Peki bu herkesin kullandığı whatsapp’ın gizli özellikleri bulunmakta mı ? bu yazımızda bu konu yada değindik.

⇒ Sohbet Kısa Yolları Oluşturma

Sıkça mesajlaştığınınız kişileri direk telefonunuza kısa yol olarak kaydedebilmektesiniz. Bunu yapabilmeniz için Sohbeti açıp – Menü düğmesine basıp – Sohbet kısa yolunu ekle demeniz yeterlidir.

Resim Kitaplığı

Whatsapp uygulamasından gönderilen resimleri telefonunuza kaydetmek istemiyorsanız. Ayarlar – Veri kullanımı – otomatik medya indirmeyi mobil veride devre dışı bırakabilirsiniz.

⇒ Mesajları Zamanlayın

Whatsapp uygulamasında mesaj zamanlama nasıl yapılır diyorsanız. Android telefonlarda Seebye Scheduler ROOT gibi bir uygulamadan İos telefonlarda ise Message Scheduler for WhatsApp uygulamasını kullanarak mesaj zamanlayıcısını ayarlayabilirsiniz.

⇒ Blind Carbon Copy

Bu işlem e-postalarda da kullanılan bir işlem alıcıların bir birinden haberdar olmasını engellemek için kullanılan bir özelliktir. Seçeneklere girip yeni yayın oluşturup o kişilere mesaj gönderebilirsiniz.

⇒ Whatsapp Kilit Oluşturma

Sizde telefonunuzu başkalarının eline sürekli veriyorsanız ve whatsapp a şifre oluşturmak istiyorsanız. Aşağıdaki işlemi yapabilirsiniz.

Whatsapp şifre veya kilit oluşturmak için Android’de AppLock uygulamasını ios da ise iApp Lock uygulamasını kullanarak şifre oluşturabilirsiniz. Fakat ios telefonlarda telefonunuzu rootlamak gerekmektedir.

⇒ Whatsapp Sohbetleri Sessize Alma

Birden fazla gruba üye iseniz telefonunuzun sesi hiç susmuyor ise whatsapp sohbetlerini sessize alabilirsiniz. Bu işlem için yapmanız gereken sohbete gelip Seçenekler – sesize al yapmanız yeterli olacaktır.

⇒ Arama

Whatsapp içerisinde bir yazıyı veya kelimeyi arıyorsanız. Yapmanız gereken Seçenekler – arama yolunu izlemek olacaktır.

⇒ Yıldızlı Mesajlar

Yıldızlı mesajlar sayesinde sizin için önemli olan mesajı kaydedebiliyorsunuz bunu yapmak için mesajın üstüne basılı tutup yıldız’a tıklamak olacaktır. Daha sonra bu  mesajı görmen veya silmek istiyorsanız. Seçenekler – yıldızlı mesajlara girmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın