BlueStacks Benzeri Program

BlueStacks benzeri program yazımızda youwawe programını, nemu programını, andy programını ve koplayer programını inceledik. BlueStacks benzeyen programlar telefonunuzu bilgisayara bağlamanıza yardımcı olur aşağıda verdiğimiz programlar sayesinde telefonunuzu bilgisayara bağlayabilirsiniz. Telefonu bilgisayara bağlama programı bu yazıda.

Eğer telefonunuzu televizyona bağlamak istiyorsanız Telefondan televizyona görüntü aktarma yazımızı okuyabilirsiniz.

BlueStacks Benzeri Program

Günümüzde android işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonları kullanan insanların sayısı bir hayli fazladır. Android’in insanlar arasında bu denli kabul görmesinden sonra, bilgisayarlar üzerinde android programlarını kullanabilmek ve android oyunlarını oynayabilmek adına bazı programlar üretildi. Bluestacks bu programların en başında geliyor.

Android cihazını her anlamıyla bilgisayarınıza bağlayabilen bu program sayesinde, istediğiniz bütün işlemleri bilgisayar ortamında gerçekleştirebiliyorsunuz. Özellikle Pokemon Go oyununun yükselişte olduğu zamanlarda, Bluestacks kullanıcılar tarafından büyük ilgi görmüştü. Bluestack ile WhatsApp, Tinder gibi uygulamaları da bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Ancak Bluestacks’in bilgisayarınızın performansını gözle görülür bir şekilde düşürmesi ve RAM’in büyük bir kısmını kullanıyor olması gibi problemler kullanıcıları bluestacks alternatifi program arayışına sokuyor. Bluestacks’in görevini üstlenen bazı programlar internet üzerinde bulunmaktadır. En çok talep gören programlar ise şu şekildedir:

1) YouWawe

Kullanıcılar tarafından Bluestacks’e en yakın program olması nedeniyle tercih edilen YouWawe; Windows Xp, Windows 7, 8 ve 10 sürümlerinde sorunsuz olarak çalıştırılabiliyor. 32 ve 64 bitlerle uyumlu durumda. Programın içinde yer alan Android marketinden uygulamalar indirilip kurulabiliyor. Kurulum ve kullanış bakımından Bluestacks’i aratmayan bir program olarak karşımıza çıkmaktadır.

2) NEmu

Bluestacks alternatifi programlar arasında yer alan NEmu, sunduğu birçok özellik ile kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Diğer programların hata verme oranlarının yüksekliği göz önüne alındığında, NEmu bu konuda kullanıcılarına herhangi bir sorun çıkarmamaktadır. Android oyunlarınızı bilgisayarınızda oynayabilmeniz için NEmu önerilebilir bir programdır. BlueStacks ile yaptığınız bütün işlemleri bu program üzerinde yapmaya devam edebilirsiniz.

3) Andy

Bluestacks’e benzeyen bir diğer program olarak Andy karşımıza çıkmaktadır. Andy ile android cihazınızı bilgisayarınız üzerinden rahatlıkla yönetebilirsiniz. Kurulum açısından diğer programlara göre daha kolay kurulmaktadır. Ayrıca bu emülatörü kullanırken birçok araçtan yararlanabilirsiniz. WhatsApp ve İnstagram gibi uygulamaları sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

4) KoPlayer

Bluestacks alternatifi Android emülatörü arayanlar için KoPlayer bir çözüm olabilmektedir. Bluestacks’te olduğu gibi android uygulamalarınızı bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Diğer programlara göre kullanıcılar tarafından daha az tercih edilse de, bilgisayarınızın RAM’ini Bluestacks’ten daha az kullanıyor olması sizin için bir avantaj.

Bir cevap yazın