Boşanma Avukatının Süreç Üzerindeki Etkileri

Boşanma Avukatının Süreç Üzerindeki Etkileri

Boşanma, evliliklerini sürdürememiş bireylerin bu evliliklerini bitirme kararı almasıdır. Bu karar gerçekten zor bir karardır. Ama artık geçinemeyecek kadar vahim bir noktaya gelindiyse, yapılacak en doğru karar boşanma kararıdır. Fakat bazı çiftler boşanma hakkında bilgi almadan kendi başlarına adliye yolunu tutuyorlar. Haklarından habersiz olarak boşanma sürecini başlatıyorlar. Bu gibi durumlarda alınması gereken en büyük önlem, iyi bir boşanma avukatı tutmaktır. Tabi, boşanmaya kesin ve emin bir şekilde karar verdikten sonra avukat seçilmelidir. Çünkü eğer siz boşanma konusunda kendinizden emin olmazsanız, bu süreçte yalnız olacağınız için tek destekçiniz yine kendiniz olacaktır. Evlenirken yanınızda olan kişiler böyle kötü gününüzde yanınızda olmayabilirler. Bu yüzden kararınız önemlidir.

Karar verdikten sonra, yapmanız gereken profesyonel bir avukatla iletişim içine girmenizdir. Çünkü bu yolda en büyük destekçiniz emin olun ki avukatınız olacaktır. Eğer kısa sürede boşanmak istiyorsanız, işin ehli, profesyonel bir avukata başvurun. Boşanma avukatı tarafları dinledikten sonra, boşanmaya neden olabilecek olguları belirlemeye başlar. Bunlardan bazıları şunlardır: Aldatmaya teşvik, eşine karşı kırıcı davranışlar sergileme, eşlerden birinin uygunsuz yaşam sürmesi, gereksiz yere terk etmek, eşlerden birinin akıl sağlığından kuşkulanmak gibi sebeplerden dolayı dava açabilir. Avukata burada çok büyük görev düşmektedir. Çünkü avukatın belirlediği sebebe göre hâkim boşanma davasına bakacaktır. Bu yüzden avukatınızı seçerken, onu baya araştırmanız onun da sizi araştırması son derece önemlidir.

Hayatınızda başınıza gelen böyle kötü olaylarda profesyonel yardım almanız yararınıza olacaktır. Ayrıca çocuk velayeti konusunda da boşanma avukatınız size en doğru yolu gösterecektir. Avukat tutmanız durumunda aylarca beklemenize gerek kalmadan boşanmanız gerçekleşebilir. Ayrıca avukatınız sayesinde eğer kocanızdan nafakayı talep etseniz de istediğiniz miktarda alamamanız durumunda avukatınız hakkınızı koruyacak ve sizi mağduriyetten kurtaracaktır. Avukatı araştırırken etrafınızda daha önceden boşanmış çiftlerle de görüşüp onların nasıl bir süreç geçirdiğiniz, nasıl bir avukat tuttuğu gibi konularda sorular sormanız sizin için emsal teşkil edecektir. Evlilik nasıl ciddi bir süreçse boşanma da bir o kadar önemli bir süreçtir.

Bir cevap yazın