fotomontaj yapma

Cambaz Gibi Fotomontaj ve Fotoshop Yapmanın Sırları

Cambaz Gibi Fotomontaj ve Fotoshop Yapmanın Sırları

Fotoshop yaparken nelere dikkat edilmeli , kaliteli fotomontaj çalışmaları gerçekleştirirken neler önemlidir bu yazımızda bunlara değineceğiz. Eğer yazımızı baştan sona atlamadan okursanız sizde bir cambaz gibi fotoshop programlarının hakimi olabilirsiniz.Aslında fotomontaj ve fotoshop’un aynı şey olduğunu söylememize bile gerek yok.Şimdi gelelim fotomontaj yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğine:

1)Fotomontaj çalışmalarında mutlaka fotoğrafların kalitesine dikkat edin

Bir fotomontaj çalışmasında en önemli kural fotoğrafların kalitesidir.Çünkü programlar fotoğrafların kalitesine ve çözünürlüğüne göre yakınlaştırmanıza olanak sağlar. Çözünürlüğü iyi olmayan fotoğrafların ince ayrıntılarını seçmek ve düzenlemek çok zordur. Bu nedenle yapacağınız photoshop çalışmarınızda çok etkin bir rol oynar.

2)Hangi menünün ne işe yaradığını en ince ayrıntısına kadar bilmelisiniz

Sonuç olarak menüleri nerede, nasıl, ne zaman kullanacağınızı bilmiyorsanız eğer bu da çalışmalaınızı olumsuz etkileyecektir.

3)Fotoshop programlarındaki yeteneğiniz

Aslında bu herşeyden önemlidir. Siz programları en ince ayrıntısına kadar bilseniz dahi fotoshop programlarında sizin ustalığınız ve yeteneğiniz çok önemli rol üstlenir. Tüm menüleri iyi bilseniz , fotoğraflarınız çok kaliteli profesyönel makine ile bile çekilse siz neyi nerede kullanacağınızı bilmiyorsanız eğer bütün çalışmaların boşa gittiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın