Camtasia Studio Görüntü Yakalama Programı

Camtasia Studio Görüntü Yakalama Programı

Her yıl yeni bir sürümü piyasaya çıkarılan ve günümüzün en popüler bilgisayardan görüntü yakalama programları içerisinde yer alan bu yazılımın milyonlarca aktif kullanıcısı bulunur.

Bilgisayardan görüntü yakalama programlarının arasında kolay kullanımı ve rakiplerine nispeten düşük boyutu ile her bilgisayar kullanıcısının bilgisayarında yüklü olması gereken yazılımlardan olan bu programın ayrıca ekran görüntüsü kaydetme gibi imkanları’da bulunur.

Camtasia Studio Özellikleri

Camtasia Studio yalnızca bilgisayardan video çekme ve ekran görüntüsü yakalama programı değil, aynı zamanda çekilen bu programlar üzerinde çeşitli düzenlemeler yapılmasına fırsat vermesi ile bilinir.

Camtasia Studio ile ekranın yalnızca belirli bir bölümü kayıt altına alınabileceği gibi tamamı da aynı şekilde kaydedilebilir. Bu açıdan programın oldukça kullanışlı olduğu söylenebilir.

Camtasia Studio Ne İşe Yarar?

Program ile bilgisayar kullanıcıları sunum hazırlayabilir, video çekebilir ve ekran görüntüsü yakalayabilirler. Ekranın bir kısmını ya da tamamını kaydedebilme olanağı ile rakipleri içerisinde ön plana çıkan programda çekilen kayıtlar çeşitli kalite ve boyutlarda kaydedilebilir.

Bu programa ayrıca bilgisayara takılabilecek bir mikrofon yardımı ile ses kaydı da yapılabilir ve videolara eklenebilir. Camtasia Studio indir programını indirson.com sitemizden rahatlıkla indirebilirsiniz.

Camtasia Studio Nasıl Kullanılır?

Camtasia Studio’yu kullanabilmek için öncelikle internetten gerekli kurulum dosyaları indirilmeli ve akabinde bilgisayara kurulumları gerçekleştirilmelidir.

Kurulum ve yükleme aşamaları bittikten sonra masaüstünden çift tıklanarak, açılan programda sol üstte bulunan kayıt butonu kullanılarak kayıt işlemlerine başlanabilir. www.indirson.com adresinden hem kurulum bilgilerini hem de  programın kendini indirebilirsiniz.

görüntü yakalama programı

Bir cevap yazın