Cep Telefonunuzu Modem Olarak Kullanın

Cep Telefonunu Modem Yapma yazımızda telefonun nasıl modem görevi göreceğini ve modem yerine geçen telefonun güvenlik ayarlarını inceledik.

 Cep Telefonunuzu Modem Olarak Kullanın

Hayatımıza akıllı telefonlar girdi gireli her bilgiye anında ulaşabiliyoruz. Her zaman istediğimiz yerden istediğimiz yere resim, video veya herhangi bir belge gönderebiliyoruz. Peki bir telefonun internet ağına birden fazla telefon bağlana bildiğiniz biliyor muydunuz.  Bu yazımızda sizlere akıllı telefonunuzu modem olarak kullanabildiğinizi göstereceğim.

Cep Telefonunu Modem Yapma

İlk öncellikle telefonunuzu modem olarak kullanabilmeniz için size hizmet veren operatörden internet paketinizin bulunması gerekmektedir. internet paketiniz bulunuyorsa akıllı telefonunuzu modem yapmak çok kolaydır.

Akıllı telefonunuzdan Menü- Ayarlar sekmesine girmeniz gerekmektedir. girdiğiniz taktirde karşınıza gelen menülerden internet paylaşımı ve mobil erişim sekmesine girdiğimiz taktirde.

Karşımıza mobil erişim noktası diye bir sekme geliyor mobil erişim noktasını aktif hale getirdiğimiz taktirde başka cihazlar sizin telefonuz üzerinden internete bağlanabilmektedirler.

Önemli olan bir nokta ise normal modeminize şifre koyar gibi sizde telefonunuzun mobil erişim ağını aktif hale getirdikten sonra mobil erişimi kısıtlamak için şifre koymanız güvenliğiniz açısından yararlı olacaktır.

İnternetinizi hızlandırmanın yöntemleri için Tıklayınız.

Cep Telefonunu Modem Olarak Kullanın yazımızın sonuna geldik.

One comment

Bir cevap yazın