Çizgi Film Kanalları Frekansları 2018

Çizgi film kanalları 2018 yazımda cocuklarınızın televizyonda izleyebileceği öğretici çizgi filmleri frekanslarını sizler için inceledim ve aşağıya yazdım. (Frekanslar aşağıdadır.) Hayatımda tanıdığım bir çok aile çocuğuna sürekli çizgi film izletmekte doktorlar bu kadar fazla çizgi film izletilmesini önermiyor bunu sizere buradan bildirmek istiyorum.
Bu yazımdaki kanallar türksat 4a frekansları için geçerlidir. Bu kanal yayınlarında pepe çizgi filmi, keloğlan çizgi filmi ve niloya gibi ücretsiz ve popüler çizgi film kanalları frekansları bulunmaktadır.

Çizgi Film Kanalları Frekansları 2018

TRT Çocuk

Uydu: Türksat 4A
Frekans: 11958
Sembol Oranı: 27500
Polarizasyon: V – Dikey

Trt çocuk kanalı frekansı yukarıdaki gibidir. Bu kanalda çocuklar için öğretici çizgi filmleri yayınlanmaktadır. pepe, keloğlan ve niloya çizgi filmleri bu kanal frekansının altındadır.

Minika Çocuk

Uydu: Türksat 4A
Frekans: 12054
Sembol Oranı: 27500
Polarizasyon: H – Yatay

Minika çocuk çizgi film kanalında Wotwotlar, ejderha dido ve marin’in maceraları gibi popüler çizgi karakterler bulunmaktadır.

Minika GO

Uydu: Türksat 4A
Frekans: 12054
Sembol Oranı: 27500
Polarizasyon: H – Yatay

Minika GO kanalı minika çocuk ile aynı frekansları içermektedir. Bu frekansı arattığınızda otomatik olarak minika çocuk kanalıda televizyonunuza eklenecektir.

Planet Çocuk

Uydu: Türksat 4A
Frekans: 11558
Sembol Oranı: 30000
Polarizasyon: V – Dikey

Cartoon Network

Uydu: Türksat 4A
Frekans: 11977
Sembol Oranı: 27500
Polarizasyon: H – Yatay

cartoon network çizgi film kanalı genelde ücretsiz yabancı çizgi filmleri vermekte.

Disney Channel

Uydu: Türksat 4A
Frekans: 12423
Sembol Oranı: 30000
Polarizasyon: H – Yatay

Kidz TV

Uydu: Türksat 4A
Frekans: 12089
Sembol Oranı: 4400
Polarizasyon: H – Yatay

Farklı TV

Uydu: Türksat 4A
Frekans: 11096
Sembol Oranı: 30000
Polarizasyon: V – Dikey

Çizgi Film Kanalları 2018

Son yıllarda çocuklarımız için birçok eğlence aracı karşımıza çıkmaktadır. Bunlarda biri de televizyonda yer alan çizgi film kanallarıdır. Önceki yıllarda normal kanalların içerisinde çizgi filmler belirli saatler arasında yayımlanmaktaydı. Bu saatlerde televizyonun karşısına geçer sevdiğimiz çizgi filminin başlamasını bekler ve hatta zaman zamanda başlama zamanını kaçırırdık. bu dönemleri yaşayanların unutması mümkün değil. Koşarak okuldan gelir çizgi film saatinde tüm işimizi bitirip çizgi film izlerdik.

Ancak şimdi durum böyle mi? Çocuklarımız istediği çizgi filmi internetten bile takip edebiliyor. Ancak en güzeli elbette televizyondan izlemektir. Bu nedenle ücretsiz çizgi filmi yayınlayan televizyon kanalları ile çizgi film yayını yapan kanallarda çocuklarımıza çizgi film izlettiriyoruz. Çocuklarımız için farklı alternatifleri gün içerisinde sunan bu kanallarda ücretsiz olarak çocuklarımız izleme imkanı buluyorlar. Peki bu kanallarda çocuklarımız aradığını kolay bulabiliyor mu? Elbette ki bizim dönemlerimiz ile kıyaslamak asla mümkün değil, önceleri hangi çizgi film TV de yer alırsa onu izlemek durumunda kalıyorduk. Halbuki çocuklarımız şimdi ücretsiz çizgi filmi yayınlayan televizyon kanalları 2018 aracılığı ile istediği çizgi filmi zaplayarak arıyor ve sevdiği kanalda kalarak keyifle çizgi filmini izliyor.
Sizde çocuklarınız için en güzel çizgi kanallarını TV de ayarlayarak ücretsiz çizgi filmi yayınlayan televizyon kanalları ile istediğini izlemesini sağlayabilirsiniz.

Dilediği Çizgi Filmi Bırakın Çocuğunuz Ücretsiz İzlesin

Tek yapmanız gereken ücretsiz olan TV kanalları tespit ederek uydu alıcınıza frekansını girmek ve istediği çizgi filmi ona açmaktır. Çocuklar TV karşısında çizgi film izlerken onların izledikleri seçimleri takip ederek şiddet içeren kanallardan uzak durmalarını sağlayabiliriz. Şiddet içeren çizgi filmlerden kaynaklı olarak çocuklarımız şiddet ile bereber büyüyor ve farklı bir nesilin ortaya çıkmasına neden oluyoruz. Sizde ücretsiz çizgi filmi yayınlayan televizyon kanalları aracılığı ile gün içerisinde çocuğunuza dilediği çizgi filmi ücretsiz olarak izletmek isterseniz, onun seveceği çizgi filmlerin başladığı saatlerde onu TV karşısına alarak izlemesini sağlayabilirsiniz. Gün içinde dilediğiniz çizgi film kanalında sayısz yeni ve farklı çizgi film anlık olarak yayımlanmaktadır.

Çizgi film kanalları yazımın sonuna geldim. Çocuğunuza kanal ararken size bir öneri. spor kanalları frekansları ve belgesel kanalları frekansları yazımı okuyarak tv keyfini sizde yaşayabilirsiniz.

Bir cevap yazın