Clean Master Nedir Ne İşe Yarar

Clean Master Nedir

Clean master programı hem bilgisayarda hemde telefonlarda kullanılan bir programdır. Bu program android dünyasında en çok indirilen programlardan bir tanesi olmuştur. Programın çalışma mantığı yani clean master nedir diye soracak olursanız. Bilgisayarınızı ve telefonunuzu hızlandırmaya yarayan gereksiz ram kullanımını engelleyen bir aplikasyon yani programdır.

Clean Master Ne İşe Yarar

İlk önce bilgisayarda clean master ne işe yarar onu sizlere anlatmak istiyorum.

⇒Bu program bilgisayarınızdaki gereksiz ram kullanımını engeller “ram temizle” butonu ile ram belleğinizi temizleyip bilgisayarınızın daha hızlı çalışmasına olanak sağlar.

⇒İnternet tarayıcınızdaki cache belleği, ön belleği ve çerezleri temizleyerek internette daha hızlı dolaşmanıza olanak sağlar.

⇒Ayrıca bilgisayarınızdaki diğer programların bilgisayarınızın hardiskini gereksiz yere kaplayan belgeleri, dosyaları silerek sizlere daha fazla yer verir.

Telefonda ise;

Bu programı dünyada 50 milyondan fazla kişi telefonunda kullanmaktadır. Clean master programı tamamen ücretsiz sizlere sunulan bir programdır.

⇒Kullandığımız telefonlar akıllı telefon oldukları için onlarında ram bellekleri bulunmakta. Bu ram bellekleri de bu program ile temizleyerek telefonunuzun daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

⇒Telefonunuza önceden kurup sildiğiniz programların artık dosyalarını ve belgelerini temizleyebilirsiniz.

⇒Hafıza arttırma özelliği ile telefonunuzdaki gereksiz tüm sistem dosyalarını silerek telefon hafızasını arttırma işlemini yapabilirsiniz.

⇒Görev sonlandırıcı özelliği ile telefonunuzdaki arkada çalışan uygulamaları kapatarak daha hızlı oyun oynayabilirsiniz.

Bu yazımda sizlere Bilgisayarda ve telefonda en fazla kullanılan clean master nedir ne işe yarar’ı anlatmaya çalıştım.

Bir cevap yazın