Com google process gapps İşlemi Durdu Hatası Ve Çözümü

Günümüzde notebookları bile geride bırakan akıllı telefonlar hızlı bir şekilde tüm teknolojiyi ele geçirmekte bu akıllı telefonlarında bir bilgisayarda olduğu gibi bir işletim sistemleri bulunmakta. Bu sistemlerde bazen hata vermekteler bu yazımızda sizlere andoid hatası olan com google process gapps işlemi durdu hatasını ve çözümünü inceledik.

 Com google process gapps İşlemi Durdu Hatası Ve Çözümü

Android işletim sistemli akıllı telefonlar bazı zamanlarda com google process gapps işlemi durdu hatası vermekte. Bu android hatasının kaynağı telefonunuzdaki Google uygulamalarındaki bazı problemlerden kaynaklanmaktadır. Böyle bir hata ile karşılaştığınızda panik etmenize gerek yoktur. com google process gapps işlemi durdu hatasının çözümünü aşağıdaki sekmelerde inceledik.

  • Telefonunuzun “Ayarlar” kısmına giriyoruz.

 

androidhatasi2

 

  • Ayarlar sayfasına geldiğimizde “Uygulamalar” butonunu tıklıyoruz ve uygulamalar sayfasına giriyoruz.
  • Telefonunuzda menü tuşu bulunuyor ise menü tuşuna basarak “Uygulama tercihlerini sıfırla” sekmesine basıyoruz. Eğer telefonunuz sade cam ise tuş bulunmuyor ise sağ üste veya sol alta menü ikonu olması gerekmekte o ikona tıklayarakda uygulama tercihlerini sıfırlayabilirsiniz.

 

hatagoogle

O sekmeye tıkladığınızda size uygulama tercihleri sıfırlansın mı diye bir uyarı çıkaracaktır. Bunu sormasındaki sebebi ise telefonunuzdaki uygulamaların tüm ayarları sıfırlanacağı içindir. Sizi ilk önce uyarmaktadır. Fakat sıfırlamak diyince aklınıza uygulamaların silineceği gelmesin bu işlem sadece com google process gapps işlemi durdu hatasının çözümüdür. Uygulamalarınız kesinlikle silinmez.

Karşınıza çıkan uyarıyıda onayladıktan sonra telefonunuzu kapatıp açtığınızda sorun kalmayacaktır. com google process gapps çözümü bu kadar basit.

Bir cevap yazın