d3dx9_43.dll Hatası Dosya indir

d3dx9_43.dll Hatası Dosya indir

Özellikle yüksek grafik performansı gerektiren uygulama ve oyunlarda birçok kişi d3dx9_43.dll hatası ile karşılaşmıştır. Sorunun çözümü için artık kolay alternatifler bulunması kullanıcıları fazlasıyla rahatlattı.

d3dx9_43.dll Özellikleri

d3dx9_43.dll dosyası, normal şartlarda sistemde yer alan bazı nedenlerle kaybolduğunda hatalara neden olan bir dosyadır. Windows işletim sistemlerinde yer alan ve hata sonrasında tekrar yüklenebilen dosya olmadığı sürece yüklemek istediğini uygulamayı yüklemeniz olanaksızdır. Alınan hatalar sonrasında d3dx9 hatası için birçok kütüphane oluşturulmuştur.

d3dx9_43.dll Ne İşe Yarar?

d3dx9_43.dll Windows işletim sisteminizde yer alan diğer tüm dosyalar gibi uygulamaların, oyunların çalışmasında gerekli olan bir dosyadır. Bu dosya ya da başka bir dosya sistemden silindiği zaman hatalar almanız normaldir. Hata karşısında d3dx9 hata çözümü için dosyayı indirip olması gerektiği yere atmalısınız. Böylece sistem eksikliği giderilir ve çalıştırmak istediğiniz uygulamada aldığınız hata mesajı son bulur.

d3dx9_43.dll Nasıl Kullanılır?

d3dx9_43.dll  Dosyanın indirilip kullanılmasında isteminizin 32 bit ve 64 bit olması önemli bir detaydır. Sisteminize uygun olan dosyayı indirmezseniz hata mesajını almaya devam edersiniz. İndirme sonrasında 32 bit işletim sistemi olanlar öncelikle indirdikleri dosyaya sağ tıklayarak kopyala butonuna tıklamalı. Kopyalama sonrasında bilgisayarım simgesinden C:\Windows\System32 adresinde yer alan klasöre gelerek yapıştırma işlemi yapılmalıdır. Dosya zaten var gibi bir uyarı almanız durumunda yeni dosyayı eskisinin yerine koymayı tercih edin. 64 bit işletim sistemi olanlar yine kendilerine uygun olan dosyayı indirdikten sonra kopyala komutunu seçmeli ve yapıştırma işlemini bu sefer C:\Windows\SysWOW64 adresinde yer alan klasöre yapmalıdır.

Bir cevap yazın