Daemon Tools Kurulumu Ve Kullanımı!

Daemon tools kurulumu ve kullanımı yazımızda indirdiğiniz iso dosyalarınızı sanal disk oluşturarak kurmanızı sağlayan programın nasıl kurulup kullanıldığını inceledik. Bu program sayesinde sanal diskin nasıl oluşturulur ve cd ve dvd olmadan iso dosyasının nasıl açılacağını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Daemon Tools Kurulumu ve Kullanımı

 Daemon tools kurulumu ve kullanımı için herhangi bir internet tarayıcısına girip “Daemon Tools” yazıp enter tuşuna basıyoruz. Karşımıza gelen sitelerden bir tanesinden programı indiriyoruz. Daemon Tools programı sanal disk oluşturma programıdır. Her hangi bir indirdiğiniz oyunların eklentisi iso. Dosyası ise Daemon Tools programı yardımı ile CD veya DVD ye yazmadan kolaylıkla bilgisayarınıza kurabildiğiniz programdır. İnen dosyayı bilgisayarımıza kuruyoruz. Program kurulduktan sonra, bu program sayesinde oyunu veya herhangi bir veriyi CD veya DVD ye yakabiliyorsunuz.

Programı açar açmaz karşımıza menü gelmekte menüde

İmajlar

Yeni İmaj

Disk Yazdırma

Sanal HDD

USB

Yazabilir Sanal Aygıt

Sekmeleri bulunmakta

İmaj sekmesine oyunlarınız veya indirdiğiniz dosyalarınızın imajlarını atıp kurabilmeniz için yapılan sekmedir.

Yeni imaj ‘da diski direk kopyalayabiliyorsunuz tüm veriyi içine aktarabiliyorsunuz

Disk Yazdırma Disk yazdırmada CD veya DVD yazdırabilirsiniz,  Diski bu sekmeden direk kopyalayabilirsiniz,  veri diski oluşturabilirsiniz, Sadece veri veya oyun yazdırmak için değil ses cd side yazdırıp oluşturabilirsiniz.

Bu menüleri normalde çok fazla kullanmanıza gerek kalmayacak size lazım olan bir sanal disk oluşturmak bunun için pencerenin sol altındaki hızlı bağla butonuna basıyoruz. Karşımıza gelen pencerede indirdiğiniz dosyanın klasörüne gidip o dosyayı seçiyorsunuz indirdiğiniz dosyada iki adet iso dosyası bulunmakta ise 1. Dosya 1. Cd için 2. Dosya 2. Cd içindir. Eğer iki dosyalı bir oyun indirdiyseniz 1. Dosyayı seçip hızlı bağladıktan sonra ardından 2. Dosyayı seçip tekrar hızlı bağla butonuna basmanız gerekmektedir. bu şekilde kurulum yapabilirsiniz. Dosyayı Daemon Tools a tanımlattıktan sonra normal CD yi takıp kuruyormuş gibi oyunumuzu kuruyoruz. Oyunun kurulumunu yaptıktan sonra sanal diski kaldırabilirsiniz.

Bu oyunu DVD ye yazmamız için yapmamız gereken işlem içinse Disk Yazdırma sekmesine gelip tıkladıktan sonra gelen pencerede imaj yazan kısmın karşındaki dosya seçme tikine tıklıyoruz. Oradan indirdiğiniz dosyanızı seçip DVD nize oyununuzu yazabilirsiniz.

Daemon tools kurulumu ve kullanımı yazımı da bu satırda bitiriyorum. İndirdiğiniz dosyaları açamamaktan korkmayın veya her zaman vazgeçmeyin yukarıdaki işlem ile iso dosyalarını kolaylıkla açarak oyunu veya programı bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Bilgisayarınızda veya oyununuzda eksik dosya bulunuyorsa dll hataları ve çözümleri yazımı okuyarak yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın