DLL Hataları Ve Çözümleri

Dll hataları ve çözümleri yazımızda msvcr100.dll, 0xc00007n, msvcr100.dll, D3dx9_43.dll, Mss32.dll, Xinput1_3.dll ve Steam_Api.dll hatalarını ve çözümlerini inceledim. Bilgisayar dosyalar halinde çalışan bir cihazdır eksik olan dosyaları tamamlandığında her program ve yazılım çalışmaktadır. Bilgisayarında eksik olan dosyayı aşağıdan bulup sizde sorunu giderebilirsiniz.

DLL Hataları Ve Çözümleri

0xc00007n Hatası Ve Çözümü ?

0xc00007n hatası ve çözümü için gerekli olan hatanın kodunu Google da aratıp indiriyoruz. Bu dosyaları dosyatc indirebilirsiniz. Dosyalar genelde rar halinde inmektedir. Dosyalar indikten sonra winrar yardımı ile sıkıştırılmış dosyayı çıkartıyoruz. Dosyayı çıkarttıktan sonra bütün dll dosyalarını kopyalayıp bilgisayarıma girip sisteminiz 32x’se  sistem32x 64x’se sistem64x gelip hata veren uygulama klasörüne tüm dll dosyalarını yapıştırıyoruz. Kopyalamada hata veriyor ise siz indirilen dosyayı setup dosyasını sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırıp kurmanız gerekmektedir.  Bu işlemlerden sonra tekrar uygulamanız çalışmadıysa uygulama kısa yoluna sağ tıklayıp uyumluluk modundaki sekmeleri tek tek denemeniz gerekmektedir.

Msvcr100.dll Hatası Ve Çözümü ?

msvcr100.dll bu hata genellikle madia maker uygulamasında vermektedir. Bu hatanın dosyasını aşağıdaki linkten bulabilirsiniz.

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=30679

link e giriş yaptıktan sonra önümüze gelen sayfada dil seçeneği Türkçe olmadığı için İngilizceyi seçiyoruz. Ve dosyayı indirmek için “dowland” butonuna basıyoruz. Karşımıza gelen sayfada dosya 3 e ayrılmış durumdadır. 64x kullananlar x64.exe ve x86.exe yi seçmeleri gerekmektedir. 32x kullananlar ise sadece x86.exe seçebilirler. Seçimleri yaptıktan sonra “next” tuşuna basıyoruz . karşımıza gelen sayfada otomatik indirme işlemi başlayacaktır.  Dosyayı kaydedip kurulumunu yaptıktan sonra bu hatadan tamamen kurtulmuş olacaksınız. Doyalar indikten sonra x64.exe yi kurmaya başlıyoruz uygulamaya tıklayıp “repair” butonuna tıklıyoruz. Ve uygulamanın kurulmasını bekliyoruz. Kurulduktan sonra bilgisayarı yeniden başlatıyoruz. Ve sorun çözülmüş olacaktır.

Bilgisayar Dosya Eksik Hataları

Bilgisayarınıza kurduğunuz programlardaki, oyunlardaki eksik dosya hatası çözümü, dll hataları, ve sistem hatalarını aşağıdaki yazımızdan bulabilirsiniz.

D3dx9_43.dll Hatası Ve Çözümü ?

D3dx9_43.dll çözümü için d3dx9_43.dll dosyasını internetten bulup indiriyoruz. İndirilen dosya rar dosyası olmakta çoğu zaman bu dosyaları winrar yönetimi ile çıkartıyoruz. Bu dosyayı kopyalayıp bilgisayarıma giriyoruz. /C  HDD bölümünü seçip Windows klasörüne girip buradan  sisteminiz 32x ise system32 ye 64x ise system64 klasörüne giriyoruz. Klasöre girdikten sonra sağ tıklayıp indirdiğiniz dll dosyasını bu klasöre yapıştırıp klasördeki dll dosyası ile değiştiriyoruz.

Mss32.dll Hatası Ve Çözümü ?

Her hangi bir internet tarayıcısına girip mss32.dll dosyasını internetten indiriyoruz. Dosya indikten  sonra sıkıştırılmış dosyayı winrar yöntemi ile çıkartıyoruz. Winrar programınız yok ise internetinizden hemen indirip kurabilirsiniz. Dosyaları çıkarttıktan sonra inen dll dosyasını kopyalayıp hata veren uygulama klasörünün içine kopyalıyoruz. Dll sorunu ortadan kalkmış olacaktır.

Xinput1_3.dll Hatası Ve Çözümü ?

Bu dll sorunu bazı oyunlarda çok fazla karşımıza çıkmaktadır. Xinput1_3.dll sorununu çözmek için internet tarayıcısından eksik olan dll dosyasını indirip çalışmayan uygulamanın  setup klasörüne kopyalıyoruz. Oyun klasörünüzü bulabilmeniz için oyun kısa yoluna sağ tıklayıp dosya konumunu aç butonuna tıklandığında sizi oyun klasörüne getirecektir.

Steam_Api.dll Hatası Ve Çözümü ?

 Steam_Api.dll dosyasını internete aratıp herhangi bir siteden bilgisayarımıza indiriyoruz. İndirilen dosya rar dosyası ise dosyayı winrar programı ile çıkartıyoruz çıkartılan dosya dll hatası veren uygulamanın klasörünün içine kopyaladığımız taktirde dll sorunu ortadan kalkacaktır.

Bir cevap yazın