Dünyada En Çok Kullanılan Sosyal medya ve Arama Motoru İstatistiği

Dünyada kullanılan sosyal medya ve arama motoru istatistiği yazımızda dünyada ve Türkiye’de kullanılan sosyal medya, işletim sistemi ve arama motoru gibi istatistikleri inceledik.

Dünyada Kullanılan Sosyal medya ve Arama Motoru İstatistiği

Bütün insanların tüm dünyada en fazla kullanılan arama motorunu ve en fazla kullanılan sosyal medya hangisi olduğunu merak etmektedirler. Bu yazımızda dünyada en fazla kullanılan sosyal medya, en fazla kullanılan arama motoru, Dünyada en fazla kullanılan işletim sistemi ve dünyada en fazla hangi cihazın satıldığını inceledik.

Dünyada En fazla kullanılan arama motoru Google %89,39 luk bir oranla açık ara kullanılan arama motoru oluyor. Google dan sonra gelen %4,25 oran ile Bing arama motoru oluyor.

Türkiye’de ise Google %95,74 ile en fazla arama motoru kullanım sırasında 1. Oluyor. Türkiyede 2 sıradaki %3,74 oran ile Yandex arama motoru oluyor.

Dünyada en çok kullanılan sosyal medya %81,16 ile Facebook oluyor. 2. Olarak kullanılan sosyal medya ise 6,77 ile Pinterest sosyal ağı oluyor.

Türkiye’de en çok kullanılan sosyal medya ise %75,53 oranı ile Facebook oluyor ikinci sırada %15,51 ile Twitter takip ediyor Twitter 2015’in kasım ayında twitter, facebook’u kullanım oranında geçiyor. Fakat facebook daha sonraki güncellemeleri ile açık ara birinci olmayı yeniden kazanıyor.

Dünyada en çok kullanılan işletim sistemi ise %36,8 ile Windows 7 işletim sistemidir. Daha sonra %21,3 ile Windows10 takip etmektedir.

Türkiye’de %45,89 ile windows7 işletim sistemi en fazla kullanılan işletim sistemi oluyor. 2. Sırada ile %18 lik bir oranla windows10 takip ediyor.

Bu gibi bir çok istediğiniz istatistik bilgiyi öğrenmek için Tıklayınız.

Bir cevap yazın