Dünyanın En büyük Hayvanları

Dünyanın En büyük Hayvanları yazımızdan köpek, tavşan, yılan, örümcek ve kedi gibi bir çok dünyanın en büyük hayvanlarını inceledik.

Dünyanın En büyük Hayvanları

*En büyük köpek 6 yaşında cinsine göre çok genç yaşta ölen Zeus dünyanın en büyük köpeği olarak biliniyor. Danua cinsi köpek 70 kilo ağırlığında ve 111 cm uzunluğundaydı söylenene göre 1 günde yaklaşık 9 ila 12 kap yemek yiyor.

*En büyük tavşan dünyanın en büyüğü olarak kaydedilen tarus 6 yaşında 1 ayda 360 tane havuç 30 tane elma 15 tane lahana yiyen tavşan sahiplerine 1 ayda baya masraf çıkartmakta tavşan 22 kilo ağırlığında ve 127 cm uzunluğundadır.

*En büyük evcil kedi ludo dünyada kayıtlara geçen büyük kedilerden 1,5 yaşındayken 11 kilo ağırlığında ve 114 cm uzunluğunda ve şuan hala büyümeye devam ediyor.

*En büyük örümcek yengeci Japonya’da bulunan örümcek yengeci yaklaşık 4 metre uzunluğundaki bacakları ve 30 kilo ağılığı ile türünün en büyük yengeci olarak kayıtlara geçti.

*En büyük at 11 yaşında dünyanın en büyük atı 1179 kilo ağırlığında 210 cm uzunluğunda günde 1-2 saman balyası ve 37 kilo kadar yulaf yemekte bu at Amerika da 1 at çiftliğinde yaşamaktadır.

*En büyük inek dünyanın en büyük ineği 193 cm uzunluğunda ve ağırlığı 900 kilodan fazla.

  *En büyük balık tatlı su balığı olarak dünyanın en büyük balığı kayıtlarına geçen vatos 4 metre uzunluğunda ve 362 kilo ağırlığında taylanda bir derede yakalanan bu tatlı su balığı olan vatos  kayıtlara geçti.

*En büyük vahşi kedi dünyanın en büyük vahşi kedisi Amerika’da yaşayan herkül adında tiger yani erkek bir aslan ile dişi bir kaplanın çiftleşmesinden oluşan vahşi bir kedi türü 418 kilo ağırlığında ve 332  cm uzunluğunda  olan herkül kayıtlara geçti. Arka bacaklarının üzerine kalktığı zaman bir insan boyunun 3 katına ulaşabilmekte.

*En büyük örümcek örümcekten korkan insanlar bunu bilmemeli et ile beslenen bu örümcek 28 cm uzunluğundaki bacakları ile dünyanın en büyük örümceği olarak kayıtlara geçti.  Bu örümcek türü 1965 yılında Venezüella’da  keşfedildi.

*En uzun yılan medusa adı verilen piton dünyanın en uzun  yılanı olarak biliniyor yılan 8 yaşında 767 cm uzunluğunda ve 150 kilo ağırlığında bu yılan Kansas’ta bulunmuştur.

Bir cevap yazın