Dünya’yı Değiştiren Aletler Nelerdir?

Bu yazımızda nedir nasıl yapılır konularını işlemeye çalıştık. Konumuzdaki ürünler dünyayı değiştiren aletler, başlığı altında topladık. Dünyada en ilginç olan cihazlar, en yararlı araçları ve şan eseri bulunan aletleri inceledik. ilginç aletler bu yazımızda.

Koli Bandı Nasıl Bulundu ?

İkinci Dünya savaşında Cephanelerin rutubetlenmesine Engelleyen  koli Bandı Tarihe Geçip  Dünya’yı değiştirmiştir.  Bir sene içinde koli bandı üreticisi dünyanın etrafını  20 defa sarabilecek kadar Koli Bandı Sattı. Arkası Pamuk bir ağla kaplı olan bir bant araba kaldırabilecek kadar’da güçlü. Ve de Çıplak Elle kopartılabilecek kadar ’da Yumuşak.

 FiberGlass Olta Nedir ?

1950 lerde Çin bambusun da Ambargo vardı. Olta üreticileri başka Bir şey Bulmak Zorunda Kaldı ve Fiberglass Olta’yı icat ettiler.  Daha üstün malzeme ile yapılmıştır.

Zımba Nerelerde Kullanılır ?

Efsaneye göre ilk yapımı  kral louıs için yapılmış.  100 yıllar sonra o kadar önemli bir hal aldı ki tükenmez kalem, kuşun kalem , ataçtan Sonra En çok kullanılan malzeme haline geldi.

Elektrikli Süpürgenin Amaçları Nelerdir  ?

Jetgillerle büyüyen insanlar bu yıllarda tüm ihtiyaçlarımızı çok amaçlı insansız araçların karşılayacağını düşünüyordu. Ama gerçekte süpürgeler bize bireysel için tek amaçlı kullanılabileceğini gösterdi.

Hızlı Açılan Kayak Bağı Nedir ?

Diz Altında görülen kayak yaralanmalarını engellemek için bulunan alet, diz altındaki yaraları ciddi oranda düşürdü.

 Su Tabancası Üretilme Tarihi ?

Su Tabancasının hayalini ilk kuran kişi bir uzay mühendisi 80 lerde üretime başlanmıştır. Yaklaşık çeyrek milyar su tabancası satılmıştır.

Blender İlk Nerede Kullanılmıştır ?

1952 yılında  Çocuk felci aşınışı bulmak için bir maymun Böbreği dokusunu Blender ile karıştırılmıştır.

İlk  Soğutucu Nedir ?

İlk Soğutucunun ismi yiyecek ve içecekleri saklamak için bulunan buzlu sandıktı.

 Zippo Nerelerde Kullanılır?

Dünyanın  en ikonik çakmağıdır. Zibbo çakmaklarını genelde bir filim veya dizide bir yeri yakmak için kullanmaktadırlar.

Flash Bellek Nedir ve Nasıl Çalışır?

10 yıl önce piyasaya çıkan bu ürünün en büyüğü floppy disk’in taşıya bildiği verinin 175 bin katı kadar veri taşıyabiliyor. Flash Bellek verilerini korur son derece hızlıdır. Hareketli parçaları yoktur uzun süre kullanımı mevcuttur ve gürültüsüzdür.

 İşitme cihazı Kaç yılında Bulundu Ve Nasıl Küçültüldü?

İşitme Cihazlarının Eski Modelleri çok büyük Görüntü kirliliği oluşturuyordu. 1952 yılında transistor işitme cihazının ortaya çıkması ile kulak arkasında görünmeyen işitme  cihazı elde edildi.

Güneş Gözlüğünün Gizemi ?

Güneş Gözlüğü olmasa hiç kimse Everest dağına çıkamazdı.

El Feneri Nasıl Bulundu?

1898 yılında çıkan bu alet evinizi yakmadan önünüzü görmenizi  ve karanlıktan daha az korkmanızı sağladı. El feneri kuru pilin çıkması ile aynı döneme denk gelmektedir. İlk el feneri Amerika’da üretilen  Mag-LIT isimli el feneridir.

Çakıyı ilk Kim Buldu ?

1890’da isveç ordularının Alman bıçakları kullanılmasından rahatsız oldukları için Çakı’yı geliştirdiler Hiç savaşa Katılmadıkları için Çakı’daki en önemli alet tirbuşon  oldu.

Elektrikli Testere Nasıl İcat Edildi ve Nerelerde Kullanıldı ?

Elektrikli Testere Ameliyat ’ta kafatası kesilmesi için icat edildi.  Ve Sonra Ağaç kesecek şekilde Güçlendirildi.  Oldukça Tehlikeli bir alettir. Her yıl elektrikli testereler 28 bin kişinin yaralanması sebep oluyor.

Elektrikli Battaniye Amacı ve Piyasaya Çıkış tarihi ?

Elektrikli battaniye 1912 yılında piyasaya çıkan bu alet Dünyanın dört bir yanındaki insanların rahat uyuyabilmesini sağlıyor. Eskimiş Elektrikli Battaniyeler ev yangınlarına sebep olmaktadır.

Yazıcı Sorunu ?

Daktiloyu işinden eden Yazıcı tek sorun mürekkebin aletten daha pahalı olması Kartuşları Rus Havyarından Daha pahalıya gelmektedir.

Elektrikli Diş Fırçası Nasıl bulundu?

Elektrikli diş fırçası 1954 yılında İsveçli biri tarafından piyasaya sürüldü. Aslen engelli insanların dişlerini fırçalaması için geliştirilen diş fırçasıdır. 50 yıl sonra Amerikalıların %31’i elektrikli diş fırçası kullanmaktadırlar.

Duman Detektörü Faydaları Nelerdir ?

Duman Detektörü hayat kurtarmaya yarıyan ilginç aletlerden biridir. Amerika’da Her Yıl 3200 kişi Ev yangılarında hayatını kaybetmektedir.  Duman Detektörü olsa ciddi sayıda ölümler azalır.

Akıllı Telefonlar ‘da Dünyayı Değiştiren Bilgiler ?

Dünyayı Değiştiren 101 Aletin birincisi Akıllı Telefonlar, cep telefonu, ajanda ve bilgisayar ve pek çok farklı uygulamayı bir küçük alette birleştirildi. Ve tüm insanlar cep Telefonları ile her bilgiye istedikleri yerden ulaşabilmektedirler.

Dünya’yı Değiştiren Aletler Nelerdir yazımızın sonuna geldik. İcatların nasıl bulunduğunu merak ediyorsanız nasıl icat edildiler yazımı okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın