En İyi İnternet Servis Sağlayıcıları

En İyi İnternet Servis Sağlayıcıları

Çağımız internet çağı olduğu için günümüzde hemen – hemen tüm ev ve iş yerlerinde internet kullanımı oldukça yaygın bir şekildedir. Bu nedenle de 10 yıl öncesine kadar Türkiye de sadece tek bir internet servis sağlayıcı vardı ama günümüzde artık birçok operatör internet hizmeti de vermektedir.

Türkiye de internet alt yapısı olarak sadece iki alt yapı bulunmaktadır bunlardan birisi Türk Telekom alt yapısı bir diğeri ise süper online alt yapısıdır süper online Türkcell operatörüne ait bir alt yapıdır. Nerede ise Türkiye’nin birçok yerinde de alt yapısı mevcuttur. Türk Telekom ise Türkiye’nin her yerinde alt yapıya sahiptir. Vodafone gibi d-smart gibi operatörler Türk Telekom alt yapısı ile hizmet vermektedir Vodafone şu an kendi alt yapısını bazı illerde oluşturmaya başlamıştır bu iller ise izmirAA, İstanbul ve Antalya dır.

En Ucuz İnternet Servis Sağlayıcıları

Bu denli çok seçenek varken internet servis sağlayıcısı seçerken nelere dikkat etmeliyiz sorusu da çok sorulan sorular arasındadır. Aslında en ucuz internet servis sağlayıcısı arayışı içindeyseniz bununla ilgili çok fazla bir araştırma yapmanız gerekecektir çünkü Türkiye de ki internet servis sağlayıcıları birçok kampanyalar hazırlar ve müşterilerine en uygun olan kampanyaları sunar bu konuda da dikkat edeceğiniz nokta ise internet hızı ve internet kotasıdır.

Çok ucuz olarak gördüğünüz bir internet kampanyası sizi yanıltmasın hızı ya da kotası düşük olma olasılığı muhtemelen yüksektir. 16 mb bir internet hızı normal bir hızdır ve genel kullanıcılar için yeterlidir. Ama burada kotalı bir internet yetmeye bilir ve kota dolduktan sonra BTK kararı ile hızınız 3 mb’te düşer buda video açma ya da sitelere girmenizi zorlaştırır. İnterneti aktif kullanacak olan müşteriler ise mutlaka sınırsız olan kampanyaları tercih etmelidir. Hız seçiminde ise en az 8 mb tercih etmelidir.

Yine günümüzde en ucuz internet servis sağlayıcılar uydu ile verilen hizmettedir. Ücreti ise 40 TL gibidir. Buda diğerlerine oranla daha avantajlı olacaktır.

Bir cevap yazın