Ethereum Nedir Ve Nereden Alınır?

Ethereum Nedir Ve Nereden Alınır

 Ethereum özellikle Rus firmaların en çok desteklediği sistemdir. Resmi para birimi olarak kullandıkları da söylenir. Şuan dünyadaki birçok borsalar ethereum para birimini kullanmaya izin vermiştir. Bunun yanında Çinlilerde ethereum’u aynı şekilde kabul etmişler. Bunlarda resmi para birimi olarak kullanım sağlıyorlar. Bitcoin’den sonra en çok kullanılan para birimidir.

Ethereum Nedir?

 Ethereum akıllı sözleşmelere izin veren sistemdir. Bu ticaret için çok önemlidir. Örneğin: bir araba alacaksınız ve ethereum gönderiyorsunuz. Ama oraya eklenen kotlarla noterde arabanın devri gerçekleşirse belirlenen parayı gönderilecek kişinin hesabına aktar gibi akıllı sözleşmeleri içerir. Birçok anlaşmalarda kullanılmaktadır. Ethereum geleceği olan ve madenciliği yapılabilen özel bir projedir. Ethereum da blockchein üzerinden kurulmuştur. Halka açık, açık kaynak kodlu, akıllı sözleşme sistemine sahip, blok tabanlı bir sistemdir. Ether, merkezi olmayan ethereum tarafından üretilmiştir. Herhangi devlet bankası tarafından yönetilmezler. Bağımsız olarak işlev gören bir dijital para birimidir. Kısaltılmışı ise ETH’dir. Vitalik Buterin tarafından 2013 yılın sonlarına doğru önerilmiştir. Yayına alınma tarihi ise 30 Temmuz 2015’dir. Ethereum, bitcoin’den sonra piyasa değerine sahiptir.

Ethereum Nereden Alınır?

  Finans borsasından alınabilir. Finans borsası dünyanın en büyük ikinci bitcoin borsasıdır. Şuan 3-5 milyon dolarlık bir hacme ve 3 milyon kişilik bir kullanıcı sayısına sahiptir. Ethereum sisteme kayıt yapılarak ve kredi kartı vasıtasıyla alınabilmektedir. Kredi kartı ile Bitho sisteminden ethereum almak mümkün değildir. Ethereum almak istiyorsanız verilen IBAN numarasına Türk lirası gönderilmesi istenir. Yurt dışında kredi kartı ile alımı yapılabilen siteler bulunur. Fakat bu sitelerde %20 daha fazla para istemektedir. İlk ethereum alan kişiler bu şekilde yüksek fiyatta alım yapmaktadır. Ethereum’u en kolay bitho sitesinden alabilirsiniz. Bunun için ilk önce adınızı, soyadınızı, numaranızı bitho adresine kayıt etmeniz gerekiyor. Daha sonra TC kimlik numarası ve doğum tarihinizi kayıt edersiniz. Belirlenen hesap bilgileriyle hesabınıza para transferi yapabilirsiniz. Daha sonra kolay alış satış butonuna girip ethereum al butonunu seçmeniz gerekir. Alınan ethereum hızlı bir şekilde hesabına geçmektedir. Sizde akıllı anlaşma sisteminden yararlanmak istiyorsanız https://www.bitlo.com/ web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın