film kanalları

Film Kanalları 2017

Film kanalları yazımızda ücretsiz film yayınlayan televizyon kanalları, 2017 yılında film ve sinema yayınlayan televizyon kanalları‘nın ve film kanalları nın güncel frekanslarını paylaştık.

Bu kanalları türksat 4a uydusundan şifresiz ve tamamen ücretsiz bir şekilde izleyebilirsiniz. Frekanslar aşağıdadır. Peki bu tv kanalları filmleri nasıl ücretsiz yayınlayabiliyor? Bu sorunun cevabı çok basit; kanallara aldıkları rahatsız edici online satış reklamları sayesinde kazanç sağlıyorlar.

Peki bu kanallar yasal mı ? Kanalları izlemek tamamen yasal olsa da kanalların telif hakkı olan filmleri yayınlaması yasl değildir, ancak buna bir çare bulmuş görünüyorlar ki bu kanallar kolay kolay kapanmıyor. Bazı sinema kanalları yabancı film yayınlarken bazıları ise yerli film yayınlayabiliyor, aşağıda yerli film yayınlayan ve yabancı film yayınlayan tv kanalları’nın frekanslarını ayrı ayrı derledik ve yazdık.

Ücretsiz Film Kanalları

Ücretsiz Yabancı Film Yayınlayan Televizyon Kanalları

1-Fil Tv Frekansı

Uydu: Türksat 4A
Frekans: 11775Mhz
Sembol Oranı: 27500
Polarizasyon: V (Dikey)
FEC: 3/4

Fil tv televizyonlarda ücretsiz yabancı filmleri izleyenlerine sunmaktadır. Fil tv kanalı televizyonunuzda bulunmuyor ise yukarıdaki frekanslardan ekleyebilirsiniz.

2-Tv4 Kanal Frekansı

Frekans: 12679
Sembol Oranı: 8888
Polarizasyon: V (Dikey)
FEC: 3/4

Tv4 kanalı yabancı filmleri ve dizileri izleyicilerine ücretsiz sunmaktadır. Tv4 kanalı eski adı Karamel Tvdir. Tv4 kanalını dekoderinize eklemek istiyorsanız yukarıdaki frekansları kullanabilirsiniz.

3-Action Box Frekans

Uydu: Türksat 4A
Frekans: 12685
Sembol Oranı: 30000
Polarizasyon: H (Yatay)

Action box kanalı ile yabancı filmleri ücretsiz izleyebilirsiniz.  Kanal frekans bilgilerini kullanarak televizyonunuza action box kanalını ekleyebilirsiniz.

4-Fil Box Frekansı

Uydu: Türksat 4A
Frekans: 11775
Sembol oranı: 27500
Fec değeri: 3/4
Polarizasyon: V (Dikey)

Fil box uydu paketi içerisinde birçok dünyaca ünlü kanal bulunmaktadır. Fil box sadece bir kanal ile sınırlı değildir. Ücretsiz yabancı film ve spor kanalları içerisinde barındırmaktadır. Fil box uydu kanalını televizyonunuza eklemek istiyorsanız üstteki frekansları kullanarak ekleyebilirsiniz.

*Filbox paketinin içerisinde bulunan Tv yayıncılarının tam frekans bilgileri aşağıda yer almaktadır. (Bazı kanallar üyelik şifresi isteyebilir)

5-Sinema Tv 1001 HD
Uydu: 
Türksat 4A
Frekans
: 11775
Sembol oranı : 27500
Polarizasyon: V (Dikey)
Bu frekans SİNEMA TV AİLE HD, SİNEMA AKSİYON HD, SİNEMA TV HD, SİNEMA TV HD2, DİZİ TV HD, FİL TV, EUROSPORT HD, ve DISCOVERY kanallarını içerisinde barındırmaktadır.

6-Belgesel Tv Kanalları
Uydu: Türksat 4A
Frekans: 11802
Sembol oranı: 17500
Polarizasyon : V (Dikey)
Bu frekans numaralarının içerisinde RTL HD, VİASAT NATURE, FİGHT BOX, DA VİNCİ LEARNİG, ENGLİSH CLUB TV, ANİMAL PLANET, DISCOVERY SHOWCASE ve DISCOVERY SCIENCE kanalları yer almaktadır.

7-Çizgi Film (Kids) Kanalları
Frekans: 12091
Sembol oranı: 2400
Polarizasyon: H (Yatay)

 

Ücretsiz Türk Filmi Yayınlayan Televizyon Kanalları

1-Planet Türk Frekansı

Uydu : Türksat 4A
Frekans: 11558
polarizasyon: V dikey
Sembol oranı: 30000
Fec 2/3

Planet Türk kanalında eski Türk filmleri yayınlanmaktadır. Yukarıdaki frekanslarda sadece Planet Türk kanalı bulunmamaktadır. Planet turk, planet mutfak ve planet pembe gibi kanallar bulunmaktadır.

2-Movie Smart Türk

Movie Smart Türk Kanal Frekansları

Uydu: Türksat 4A
Frekans: 11012
Polarizasyon: V dikey
Kapsama: Batı
Sembol Oranı: 30000
Fec 5/6

Movie smart türk kanalı kullanıcılarına ücretsiz türk filmleri sunmaktadır. Yukarıdaki frekanslarla uydunuza ekleyebilirsiniz.

3-Osmanlı Tv

Osmanlı Tv Frekansı

Uydu : Türksat 4A
Frekans 12303
Polarizasyon V dikey
Sembol oranı: 27500
Fec değeri 2/3

4-Yeşil Tv

Yeşil Tv Frekansı

Frekans: 12685
Polarizasyon: H yatay
Sembol oranı: 30000
fec değeri: 2/3

Yeşil tv ücretsiz izlemek istiyorsanız yukarıdaki frekanslar ile televiyonunuza ekleyebilirsiniz

5-Anadolu Yurdum Tv

Anadolu Yurdum Tv Frekansı

Uydu: Türksat 4A
Frekans: 12509
Polarizasyon: H yatay
Sembol oranı: 30000
fec değeri: 3/4

5-Hevi Tv

Frekansı: 11509
Polarisazyon: H- (Yatay)
Sembol Oranı: 30000

Yukarıda belirttiğimiz numaralarda Kemal sunalın ve eski yeşil çam kahramanlarının türk sineması yayınlarını yapan tv kanalıdır.

6-Son Hedef Tv

Uydu: Türksat
Frekansı: 12079
Polarizasyon: H (yatay)
Sembol Oranı: 6400

7-Derya Tv

Frekans: 12265
Polarizasyon: V (dikey)
Sembol Oranı: 27500

Bu kanalda yeşil çam filmi yayını yapılmaktadır.

8-Htv Tv

Frekans: 12524
Polarizasyon: V Dikey
Sembol Oranı: 22500

9-Kabus TV

Frekans:12884
Polarizasyon: V (dikey)
Sembol Oranı: 25000

TV ücretsiz film yayınlayan sinema kanalları listesinde tüm frekansları sizlerle paylaştık.

Yukarıda bahsi geçen tv kanalları film yayınlıyor ancak aralara giren bazı reklamlar gerçekten ailenizle filmi izlerken çat diye ortaya çıkıyor ve aile içinde uzun bir sessizlik oluyor 🙂 Çünkü bu reklamlar gerçekten iğrenç bir reklam politikasıyla çekilen ve yayınlanan reklamlar. O yüzden yalnız izlemeniz daha doğru bir hareket olur, gerçi yalnız bile olsanız o kadar uzun süre aynı iğrenç reklamlar dönüyor ki sıkılıyorsunuz ve lanet olsun sizin vereceğiniz filme diyebiliyorsunuz.

Yani ücretsiz film yayınlamaları her ne kadar güzel olsa da bu iğrenç reklamlar güzelliklere taş koyuyor. Yavaş Yavaş internet üzerinden yayınlanan filmler ve diziler televizyon kanallarını aratmamaya başladı yeni nesil çağı olan internet sayesinde sansürsüz bir şekilde internetten film yayınlarını izleyebilirsiniz. bunun için sizlere 2 örnek vermek istiyorum birincisi netflix diğeri ise puhu tv bu iki internet medyası sayesinde film kanalları ve sinema kanalları arama derdiniz sona erecek.

ücretsiz film yayınlayan televizyon kanalları yazımızın sonuna geldik.

YORUM KISMINDAN HER TÜRLÜ SORULARI SORABİLİRSİNİZ!

15 comments

  1. Anadolu yurdum candir. Hele tosun pasayi oynattiklari zaman bitiyorum.
    Tek sikinti gergedan plus reklamlari 🙂 ama onlari da anlayabiliyoruz. Varliklarini devam ettirebilmek icin para kazanmalari lazim.

Bir cevap yazın