Gazlı Göl Kaplıcaları İle Şifalı Günler

Gazlı Göl Kaplıcaları İle Şifalı Günler

Şifalı su deyince akla ilk gelen şehirlerden biri olan Afyon, Gazlıgöl kaplıcaları ile dikkat çekiyor. İlgi çekici bir tarihe sahip olan Gazlıgöl kaplıcaları, her yıl Türkiye’den ve dünyadan birçok kişiye şifalı dokunuşlarda bulunuyor. Gazlıgöl kaplıcaları, Kral Midas’a kadar uzanan ilgin bir hikayenin de başrolünü canlandırıyor. Efsaneye göre, Kral Midas’ın kızı Suna’nın hiçbir şekilde iyileşmeyen çıbanları ve ağrıları varmış. Suna bir gün, kaplıcanın olduğu Gazlıgöl bölgesinde dolaşırken orada gördüğü çamurlu sudan içmiş ve uyuyakalmış. Uyandığında ise, çıbanlarının kurumaya başladığını ve bütün ağrılarının geçmiş olduğunu fark etmiş. Bunu duyan babası Kral Midas, hemen bu şifalı çamurlu suyun olduğu bölüme kaplıca yaptırmış.

Efsaneye göre Kral Midas’ın kaplıca yaptırması ile günümüze kadar gelen Gazlıgöl kaplıcaları, günümüzde gerçekten de birçoklarının hastalıklarını iyileştiriyor. İçmece ve banyo  tedavisi için kullanılabilen Gazlı Göl suları; kireçlenme, kadın hastalıkları, kısırlık, fibromiyalji, bel ve boyun fıtığı, kas rahatsızlıkları, böbrek ve safrakesesi taşı, cilt hastalıkları, romatoit artrit, bağırsak rahatsızlıkları, mide rahatsızlıkları, gut, kemik erimesi gibi birçok farklı hastalığın tedavi sürecinde kullanılabiliyor. Kurulduğu günden bu yana birçok misafirini memnuniyetle karşılayan Başaranlar Afyon Gazlıgöl Villaları, sadece özel kaplıca suları ile değil, Afyon termal yüzme havuzu, Afyon termal aquapark, Afyon termal terapi kaplıca havuzu, Afyon termal Türk hamamı, Afyon termal kese, Afyon termal sauna, Afyon termal buhar odası, Afyon termal çamur, Afyon termal ozon sauna, Afyon termal parafin uygulaması ve Afyon termal masaj hizmetleriyle de dikkat çekiyor.

Yan etkileri ile başımızı sürekli derde sokan ilaç kullanımını azaltan Gazlıgöl kaplıcaları, mükemmel bir alternatif tıp olarak karşımıza çıkıyor. Küçük büyük demeden herkesin yararlanabileceği Gazlıgöl kaplıcaları, yaz kış demeden şifa dağıtmaya devam ediyor. Misafirlerini ağırlarken kaliteli hizmet anlayışını elden bırakmayan Başaranlar Otel, Gazlı Göl kaplıcalarının bütün özelliklerinden yararlanmanızı sağlarken, size doğa içinde geçireceğiniz huzurlu  günler de vadediyor. Siz de Gazlıgöl’ün şifalı sularından faydalanmak istiyorsanız, 1+1 ya da 2+1 şeklinde seçeneklere sahip olan Başaranlar daireleri için rezervasyon yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın