Gmail Şifre Değiştirme

Gmail şifre değiştirme yazımda Google şirketinin yaptığı mail iletişim aracının şifresinin nasıl değiştirileceğini sizler için inceledim. Bildiğiniz üzere mail herkes tarafından çok aktif olarak kullanılmakta buna şöyle bir örnek verebiliriz. Girdiğiniz kurumsal şirkette bile mail üzerinden işler yürümekte sadece şirketler değil normal bir kullanıcı bile sürekli mail üzerinden önemli kişisel bilgilerini gönderebilmekte, bunun için mail güvenliğinizi iyi sağlamanız lazım.

Bunun için yapmanız gerekenlerden bazıları söyle sık sık mail şifrenizi değiştirmeniz gerekiyor bu sadece gmail için geçerli değildir. Diğer mail araçlarını kullanıyorsanız onları da sık güncellemeniz gerekmekte, birde mail şifrenizi belirlerken sadece sayılardan yada harflerden oluşturmayın. hem sayı hemde harf kullanarak daha güçlü bir şifre oluşturabilirsiniz.

Mailinize tarayıcıdan girerken giriş yaptıktan sonra sağ üste “şifreyi hatırla” pop-up u çıkmakta bilgisayarınız sizinde hatırlama işlemini onaylayabilirsiniz. Fakat başkasının bilgisayarında iseniz şifre hatırlama işlemini onaylamamanız sizin yararınıza olacaktır. Kendi bilgisayarınızın güvenliğini sağlamak için windows 10 şifre belirleme makalemi inceleyerek bilgisayarınıza şifre koyabilirsiniz.

Gmail Şifre Değiştirme

Google’ın e-posta servisi sağlayan bir hizmeti olan Gmail, çok sayıda kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Android cihazlar sayesinde Gmail kullananların sayısında büyük artış yaşanmıştır. Ancak Gmail ile ilgili yaşanan en büyük sorunlardan biri unutulan şifrelerdir. Gmail şifremi unuttum diyorsanız yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Unutulan gmail şifrelerinin yerine yeni bir şifre almak aslında kolay bir işlemdir. Gmail’in sizden istediği cep telefonu numara bilgisini doldurduysanız, şifrenizi cep telefonunuza gelecek kodu kullanarak tekrar belirleyebilirsiniz.

Bu işlemi yapmak için öncelikle mail ve şifre bilgilerini isteyen bölüme geliniz. ‘Şifremi bilmiyorum’ yazan kısma girmeniz gerekiyor. Daha sonra sizden hatırladığınız son şifreyi yazmanız istenecektir. ‘Bilmiyorum’ yazan kısma girerek devam edebilirsiniz. Karşınıza çıkacak ekranda bu sefer sizden cep telefonu numaranız istenecektir.

Numaranızı yazdıktan sonra devam dediğiniz taktirde cep telefonunuza bir kod gelecektir. Bu kodu ekrandaki bölüme girmesiniz halinde yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Gmail şifre nasıl değiştirilir sorusu kullanıcıların aklında yer almaktadır. Bu sorunun cevabı da oldukça basittir. Gmail hesabınıza girdiğinizde ekranın sağ üst köşesinde bulunan profil resminize tıklayın.

‘Hesabım’ yazan bölüme girdikten sonra hesap ayarlarınıza girmeniz gerekecektir. Oturum açma ve güvenlik bölümünde ise parola yazan kısma tıklamanız sonucunda, sizden güncel şifreniz istenecektir.

Doğru bir şekilde yazıldığı taktirde bu sefer de yeni şifrenizi belirlemeniz istenecektir. Gmail şifre değiştirme işlemini bu şekilde kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın