Google Consumer Surveys ile Google’dan Para Kazanma!

Google Consumer Surveys İle Google’dan Para Kazanma!

Türkiyede blog sahiplerinin en çok sevdiği çalışma ortağı Google yani adsense fakat bazı blogerlar adsense harici reklam şirketleri ilede çalışabiliyorlar. Google adsenseden başka bir ek hizmet daha çıkardı. Bunun adı ise Google consumer surveys bu hizmette her hangi bir gösterim veya tıklama ile para kazanma olanağınız yok. Google consumer surveys ile Google sitenize belli anketler yerleştiriyor kullanıcılar bu anketleri doldurduğu anda Google size ücret ödüyor.

Bu servisi Google aslında çok önceden çıkardı. Fakat Google bildiğiniz üzere hatasız iş yapmayı sevdiği için test aşamasında tuttu. Peki merak ettiğiniz soruya gelelim Google consumer surveys nedir?

Google Consumer Surveys Nedir?

Google bu hizmetinde bir nebze anketörlük yapıyor diyebiliriz. Bazı firmaların Google adwords üzerinden anket yayınlanmasını talep ediyor. Google sonsumer surveys servisi ile bu anketleri sitelere yerleştiriyor ve para kazanıyor kazandırıyor. Bir nebze adesense tarzı diyebiliriz. Googe adwords yapan müşterileri bizim sitelerimizde reklam yayınlayarak para kazanıp para veriyor. Anket sistemide aynı bu stilde çalışıyor.

Bunu size güzel bir örnek ile açıklamak istiyorum.

Bir şirket düşünün Pazar araştırması yapmak istiyor. Normal bir anketör tutsa çok daha zor ve maliyetli olacak Google sayesinden online anketör sisteminden yararlanarak tüm Pazar araştırmasını kolaylıkla yapabiliyor.

Google Consumer Surveys Türkiye’de Kullanılıyor Mu?

Bu sistem şuan Türkiyede kullanılmamakta. Fakat kullanılmayacağı anlamına gelmiyor. Tahminimce Google bu alternatifi ya bu sene yada önüzümdeki sene adsense ile çalıştığı ülkelerede verecek. Şuan bu sistemin çalıştığı ülkeler: ABD, İngiltere, Meksika ve Brezilya ,Fransa, Almanya, İspanya ve Kanada.

Google Consumer Surveys Ne Kadar Kazandırıyor?

Türkiye’de sorulan en önemli sorulardan bir tanesine geldik. Türk insanı öyle ucuz şeylerden hoşlanmaz bakalım Google consumer surveys ne kadar kazandırıyor?

Bu sistemi Türk halkının çok seveceğini düşünmüyorum beklide Google türkleri iyi bildiği için bu servisi buraya getirmemiştir. Ödemelerde yayıncı ve Google payı eşit arkadaşlar şöyle daha açık hale getireyim. Eğer yayın vermek isteyen kişi Google a 30 krs veriyorsa bunun 15 kurusu sizin yarı yarıya bölünüyor. Yani kazancınız trafiğinize ve anket doldurma oranına göre değişebilir.

Google Consumer Surveys Üye Nasıl Olunulur?

Bu servise katılmak için https://surveys.google.com/publishers sitesine giderek “Add Surveys to your site” butonuna tıklayarak karşınıza gelen formu doldurarak üye olabilirsiniz. Ama dediğim gibi bu servis şuan Türkiye de yok.

Özet:

Google yeni bir para kazandırma servisi yapmış. Fakat şuan ülkemizde kullanılmıyor. Consumer surveys hizmeti ne kadar kazandırıyor sorununun yanıtı ise yarı yarıya yani yayıncı ve Google payı eşit. Trafiğiniz ne kadar fazla işe o kadar fazla para kazanabilirsiniz.

Bir cevap yazın