Google Zengin Cevaplar Nedir? (Rich Answers)

Google Zengin Cevaplar Nedir? (Rich Answers)

Google zengin cevaplar nedir yazımda sizlere Google yeni bir güncelleme yaparak kullanıcılara daha hızlı cevap vermesi için arama sayfasında site içerisinden kısa bir bilgi çekerek kullanıcılara sunmasıdır. Bu zengin cevapların çıkması için Google aramalarına nedir veya kimdir gibi kelimeler ile arama yapmanız gerekmektedir. Örn: backlink nedir, hibrit çim nedir gibi.

Google bu bilgileri kendi vermemektedir. Sıralamadaki sitelerin içinden çekerek kullanıcılara göstermektedir. Genelde organikte 1. Sırada olan kişilerden çekmekte fakat bazen de ilk sayfada olan kişilerden çekebiliyor. Google zengin cevapların İngilizce ismi ise Rich Answers dir.

Google Zengin Cevaplarda Nasıl Çıkılır? (Rich Answers)

Google zengin cevaplarda çıkmanız sizin için oldukça yararlı olacaktır. İlk öncelikle sitenizin bilirliği ve hitiniz artacaktır. Peki Google zengin kartlarda nasıl çıkılır?

  • Zengin ve kaliteli içerikler oluşturun
  • Arama yapılacak kelimeyi kesinlikle yazı içerisinde geçirin
  • En önemli olan Google iyi sıraya gelmeniz en az 1.,2. Yada 3. Sıraya gelmeniz gerekmekte.
  • Makalenizi sosyal medyalarda paylaşmanız

Bu işlemleri uygulayarak Google zengin cevaplarda çıkabilme olasılığınız daha fazla artar. Google sıralamalarında daha üste çıkmak için author rank değerini arttırmanız yararınıza olacaktır. Author rank nedir yazımı okuyarak konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın