Hesap Silme, Dondurma ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Ülkemizde internetin yaygınlaşması ve sosyal medya sitelerinin kullanımının artması sonucunda insanların sosyal medya sitelerinde istemediği olaylarla karşı karşıya gelmesi de bir hayli arttı. Ülkemiz insanlarının sosyal medya sitelerini kullanma nedenleri çoğunlukla arkadaşlarıyla iletişimde olmak, neler yaptıklarını takip etmek ve güncel bilgiler edinmek oluyor. Ancak bazı kötü niyetli insanlar,kendilerine hedef belirledikleri insanları rahatsız etmek için elinden geleni yapıyorlar. Kendi adları yerine bir çizgi film, karikatür veya hayvan adı gibi isimlerle kendilerine fake üyelik açan bu kişiler sosyal medyada bir hayli fazla. Hesabını kapatmaya çalışan kullanıcıların belli bir kısmı bu yüzden istiyor. Bunun dışında ise hesabını kapatmak isteyen insanların çoğu resimlerinin veya kişisel bilgilerinin üçüncü şahısların eline geçmesini istememelerinden kaynaklanıyor. Bunlar gibi sebeplerden ötürü her gün yüz binlerce yeni hesap oluşturulsa da hesabını kapatmış veya kapatmak isteyen insan sayısı ise azımsanmayacak kadar fazla.

Hesabımı silmek istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum diyorsanız hesabimisil.com’da biz sizin için bütün sitelerde ki hesaplarınızı nasıl sileceğinizi tek tek anlatıyoruz.

Genelde bir çok bu platformlarda üyeliği olan kullanıcılar telefon üzerinden giriş yapmaktadır. Bu yüzden midir bilinmez bazı uygulamalar telefon üzerinden hesap dondurmaya veya silmeye izin vermemektedir.Bunun akabinde çoğu kullanıcı hesabını silemiyor veya çok uzun süre uğraşıyor. Bu yüzden hesabimisil.com’da sizler için hem telefondan hemde bilgisayar üzerinden hesabınızı nasıl silebileceğinizi ayrıntılı şekilde yazıyoruz.

Instagram Silme ve Dondurma Nasıl Yapılır?

Çoğu site hesabınızı silmenizi istemez. Bu yüzden elinden geleni yapar,sizi hesabınızı silmekten caydırmaya çalışır.Fakat biraz çabalarsanız bu yöntemlerinin önüne geçebilirsiniz. Telefon üzerinden hesap kapatma işlemlerinde genellikle ayarlar & yardım gibi bir kısım olur ve o yere girdiğinizde aşağılarda hesabımı dondur ve hesabımı kalıcı olarak sil gibi bir buton olur. Bu butona tıklayarak sizden kalıcı olarak silmek istediğinizden emin misiniz gibi bir onay ister ve onay verdiğinizde hesabınız kalıcı olarak silinir. Bilgisayar ile hesabınızı silmeye kalktığınızda ise, kullanıcı adınızın olduğu yerin genelde sağ tarafında dişli olur ona basıp,ayarlara tıklarsanız sizi hesap ayarları ve hesabınızı silmeniz için gereken kısımlar bulunur.Bilgisayardan hesabınızı silmek daha kolaydır. Her sitenin hesap kapatma şekli yukarıda anlattılan gibi olmadığı için, sizlere hesabimisil.com’da bir bir anlatıyoruz.

Şimdi instagram hesabınızı dondurmayı, geçici olarak kapatmayı gösteriyoruz. İlk önce aşağıda ki bağlantıdan profilimi düzenle sayfasına giriş yapıyoruz.

https://www.instagram.com/accounts/edit/

Hesap Silme ve Dondurma İçin Rehber Kaynak Site

Giriş yaptıktan sonra ise sayfanın en aşağısına iniyoruz ve hesabınızı neden kapatmak istediğinizi seçiyorsunuz daha sonra sizden güvenlik için şifrenizi girmenizi istiyor. Şifrenizi girdikten sonra hesabımı geçici olarak kapat butonuna basıyorsunuz ve instagram hesabınızı dondurmuş oluyorsunuz. Ama internette daha önce hesabını donduran kullanıcıların yorumlarını dikkate alarak size hesabınzı dondurmanızın bazen instagram kaynaklı hatalara yol açabileceği uyarısını vermek isteriz. Çoğu insan hesabını açarken zorlanıyor veya hesaba uzun süre girmeyenler kalıcı olarak silindiğini belirtiyor. Bazı kullanıcıların yorumları ise hesabınızı kapattıktan sonra en az 3 gün geçmeden tekrar açamadığınız yönünde bunu göz önünde bulundurmanız gerekmekte. Normal şartlarda hesabınızı dondurduktan sonra, hesaba tekrar giriş yaptığınızda hesabınızın tekrar aktif olması gerekiyor. Eğer dondurmak istemiyor ve instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız bilgisayardan tarayıcınızı açın ve instagrama giriş yapın.Daha sonra aşağıda size sunduğumuz linke tıklayın ve instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek için instagram hesap silme sayfasına gelin. Bunun için hesabimisil.com’un instagram hesap dondurma sayfasından gerekli bilgileri alabilirsiniz, bilgiler 2018 güncellemelerine göre verilmiştir.

Bu sayfaya ulaştıktan sonra hesabınızı neden silmek istediğinizi kutucuktan belirtin ve hesabımı sil butonuna tıklayın. Yukarıda instagram hesabınızı nasıl sileceğinizi veya donduracağınızı kabaca anlattık. Daha ayrıntılı bir şekilde hesabimisil.com adresinde sizlere instagram hesabınızı nasıl sileceğinizi anlattık. Diğer sosyal medya sitelerinde hesabınızı nasıl sileceğinizi öğrenmek istiyorsanız hesabimisil.com’da hepsini bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın