Hibrit Çim Nedir Ve Faydaları Nelerdir?

Hibrit çim nedir yazımda diğer çimlerden farkını, avantajlarını, ve hangi takımların hibrit çim teknolojisini kullandıklarını inceledik. Şuan baktığımızda ise tüm spor kulüpleri sahalarını yenileme çalışmasına başladı. Son olarak eski adı akyazı stadı olarak bilinen yeni ismi Şenol Güneş Stadyumu olan Trabzonspor kulüp ünün yeni stadında da hibrit çim teknolojisi kullanıldı.

Hibrit Çim Nedir?

Hibrit çim ortaya çıktıktan sonra bir çok futbol sever hibrit çim nedir diye araştırmalara başladılar. Yazımızın devamında bu sorunun cevabını bulabileceksiniz. Hibrit teknolojisi ile Doğal çim teknolojinin birleşmesiyle ortaya çıkan ve 20 milyon yapay lifler ile birleştirilmiş doğal çimdir tanımı bu şekilde yapılmaktadır.

Hangi Statlar Hibrit Çim Kullanıyor?

Arsenal, Wembley, mancester city, Mancester united, Tottenhameverton, Old Trafford, White Hart Lane, AjaxReal MadridShakhtar Donetsk, Trabzonspor ve son olarak Rize spor gibi bir çok büyük futbol takımı hibrit çimli saha kullanmaktadır.

*Mahmut uslu Rize ve Fenerbahçe maçından sonra çimlerden memnun kaldığını ve Kadıköy Şükrü Saraçoğlu stadı içinde hibrit çim saha çalışmalarına başlayacaklarını söyledi.

Hibrit Çim Ülkemizde

Hibrit çim ülkemizde ilk olarak Beşiktaş’ın yeni sahası olan Vodafone arena ya serilmesi ile başlandı.  Hibrit çim Dünya kupası ve Avrupadaki önemli maçların oynandığı bir çim türü. En önemli liglerden bir tanesi olan premier lig deki çoğu takımların tercihi haline geldi. Yaşadığımız evren üzerinde futbol kulüplerinden sadece 45 tanesi hibrit çimli saha kullanmakta.

Hibrit Çim Avantajları

Günümüzde Yetersiz hava akımı, güneş ışığı ve diğer etkinliklerden oluşan çim sorunlarının önüne geçilmesi için bulunan hibrit çim teknolojisinin avantajları

*Çim kökleri korunma altındadır.

*Her mevsim kullanma avantajı mevcuttur.

*Çimde kopmalar meydana gelmez

*Kendini yenilemesi diğer çimlere göre daha hızlıdır.

*Tüm etkinliklerde kullanılabilir

*yatırımın en hızlı geri dönüşümü

*Diğer çimlere göre daha güçlüdür.

*Doğal  çim zeminden oynama kalitesi

Hibrit çim nedir yazımızın sonuna geldik. Özet olarak sizlere şunu diyebilirim hibrit teknolojisini yakında tüm stadyumlarda göreceğimize eminim ülkedeki tüm spor kulüpleri hibrit çim teknolojisini beğendi.

Bir cevap yazın