internetten para kazanma

İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

İnternete olan erişimin oldukça kolay bir hale gelmesiyle, internet kavramının yaşamın değişmez parçalarından biri olması anlaşılır bir durum oluşturmaktadır. İnternet ağlarının genişlemesi ve kullanım oranın artması ortaya internet ticaretini çıkarmıştır. E-Ticaret olan isimlendirilen bu meslek dalında, internet kullanıcıları çeşitli işler gerçekleştirerek para kazanabiliyor. Peki, internetten nasıl para kazanılır? İnternette hangi işler yapılabilir?

  • Bir web sitesi açtıktan sonra sitenize alacağınız reklamlardan gelir elde edebilirsiniz. Sitenize gelen ziyaretçi sayısı artış gösterdikçe reklam gelirleriniz katlanarak artacaktır. Google Adsense reklamlarının yanı sıra diğer reklam şirketleriyle anlaşabilirsiniz. Adsense ve türevi oluşumlar genellikle reklama tıklama başına ücretlendirme yöntemini kullanır. AdMatic tarzındaki reklam firmalarında gösterim başına ücretlendirme uygulanmaktadır.
  • Web sitenizden footer link satışı gerçekleştirerek para kazanabilirsiniz. Ayrıca banner reklam satışı yapabilir, sitenizde tanıtım yazıları yayınlayabilirsiniz.
  • Mobil uygulama geliştirerek pazarlayabilir, arzu ederseniz uygulamanızı Play Store veya App Store’a koyarak Admob reklam geliri elde edebilirsiniz.
  • Kendinize bir Youtube kanalı açarak para kazanabilirsiniz. Ancak özgün bir fikirle yola çıkmanız gerekiyor. Telif hakkına girebilecek paylaşımlarda kanalınızın kapanma riski bulunmaktadır.
  • Uzun vadeli bir proje olarak E-Ticaret sitesi açarak online pazarlama gerçekleştirebilirsiniz.
  • Domain (alan adı) ticareti yapabilirsiniz. Üç, dört ve beş harfli alan adlarına sahip olmak pek kolay değil. Ancak elinizde göze hoş gelen domainler bulunursa bunları pazarlayabilmeniz mümkündür.
  • İnstagram üzerinde bir ticaret hesabı açarak ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz. Takı, ayakkabı, kıyafet ve kitap satışlarının İnstagram üzerinde büyük bir pazarı bulunmaktadır.
  • Makale yazarlığı yaparak para kazanabilirsiniz. İnternette gördüğünüz her bir web sitesinin makale ihtiyacı bulunur. Bu sitelerin sahipleriyle çeşitli forumlar üzerinden bağlantı kurabilirsiniz. Genellikle ücretlendirmeler 100 kelime başına belirlenen bir fiyat üzerinden gerçekleştirilir.
  • İnternetten nasıl para kazanılır?’ konusuna cevap olarak editörlük seçeneği belirtilebilir. Web sitelerinde içerik editörlüğü ve yazarlık yaparak gelir elde edebilirsiniz.

İnternet üzerinde anket doldurarak para kazanabilirsiniz. Getirisi çok yüksek olmasa da ek gelir olarak değerlendirilebilir.

Bir cevap yazın