İzlenebilecek Güzel Film Önerileri ve Tavsiyeleri

İzlenebilecek güzel film önerileri ve tavsiyeleri yazımda sizlere korku film önerileri 2017, korku film tavsiyeleri, yabancı film önerileri, yerli film tavsiyeleri ve yerli türk filmi önerilerinde bulundum.

İzlenebilecek Güzel Film Önerileri ve Tavsiyeleri

En İyi Korku Film Önerileri 2017

2017 yılı korku severler için iyi geçecek bir yıla benziyor. 2017 yılında vizyona giren korku filmleri sinema dünyasında baya yankı uyandıracak gibi duruyor. Bu filmler arasından Kara Kule ve Annabelle 2 kaliteli senaryosu, ünlü oyuncuları ve usta yönetmenleriyle korku filmi izleyicilerinin beğenisini kazanacağa benziyor. En korkunç film önerileri sizler için belirledik. İzlemeye doyamayacağız bu filmler en çok izleneneler arasında yer alıyor.

Kara Kule 

The Dark Tower adıyla 24 Şubat 2017 tarihinde girecek olan film korku dünyasında yeni bir yankı uyandıracak. Film Stephing King’in romanından sinemaya uyarlanmış korku filmdir. Filmin yönetmenliğini Nikolaj Arcel yapmıştır. Başrollerini Matthew McConaughey , Katheryn Winnick , Idris Elba , Jackie Earle Haley ve Jose Zuniga paylaşmaktadır. Filmin konusuna gelince ise bir silahşörün Kara Kule’yi aramasını anlatmaktadır. Amaç kötüye giden dünyayı iyiye çevirmeye başlamaktadır. Film korku, fantastik ve gizemli bir filmdir. Bu tehlikeli yolculukta yaşanacak sıra dışı ve korkunç hikayeler korku filmi severlerin dikkatini çekeceğe benziyor.

Annabelle 2

2017 yılında vizyona girecek olan bir diğer film ise Annabelle olarak izlediğimiz ve belirli bir seyirci kitlesine ulaşan korku filminin ikincisidir. İlk filminde baya ses getiren Annabelle filminin ikisinin 19 Mayısta vizyona girmesi bekleniyor. Filmin ilk bölümünden konusunu hatırlayacak olursak oyuncak bebek meraklısı ve koleksiyonunu yapan Mia’ya kocası John Form antika bir oyuncak bebe hediye etmektedir. Birgün bu mutlu ailenin evi saldırganlar tarafından basılır ve o andan itibaren olaylar başlar. Annabelle Hings öldürüldükten sonra ruhu oyuncak bebeğe geçer ve genç çiftin evinde değişik şeyler olmaya başlar. Korku filmi önerileri içerisinde yer alan bu film sizi çok şaşırtacaktır.

Ürkütücü bir oyuncak bebek olan Annebelle yeniden dönüyor. Film korku filmleri arasında belli bir sıraya girmiştir ve ikinci filmi çekilmiştir. Filmin yönetmenliği David Sandberg, yapımcılığı ise Janes Wan’a aittir. Filmin başrollerini Miranda Otto Anthony LaPaglia ve Stephanie Sigman oynamaktadır. Lanetli bebek olarak bilinen Annabella ikinci filminin fragmanında yetimhanedeki bir rahibenin eline geçiyor ve bebeğin laneti tekrardan başlıyor. Merakla beklenen bu film ilk bölümüyle baya bir ses getirmişti, ikinci filminde korku sever izleyiciler arasında baya etki uyandırması bekleniyor.

Korku film önerileri arasından seçim yaparak izleyebilirsiniz. Korku filmi tavsiyeleri içerisinden seçtiklerinizi sevdiklerinizle birlikte izleyebilirsiniz.

En İyi Yabancı Film Önerileri 2017

2017 yılında en ses getirecek filmlerden Uzay yolcuları yabancı bilim, kurgu ve aksiyon seven izleyicilere hitap etmektedir. Yabancı film önerileri içerisinden size uygun olanları izleyebilirsiniz.

Uzay Yolcuları (Passengers)

Film 13 ocakta vizyona girdi ve beklenen ilgiyi görmeye devam ediyor. Filmin yönetmenliğini Morten Tyldum yapıyor. Başrollerinde açlık oyunlarında izlediğimiz ve baya başarılı oyunculuğu ile Jennifer Lawrence ve Galaksinin Koruyucularında da oynayan Chris Pratt yer alıyor. Film bilimkurgu ve aksiyon üzerine çekilmiş olup 2017 senesinin en iyi filmleri arasına girmeye aday. Film Avalon adlı bir uzay gemisinde geçiyor 100 yılı aşkın bir yolculuğu anlatıyor ve bu uzay gemisinde bulunan yolcular uyku ilaçları ile uyutulmaktadır. Ancak gemide bulunan iki kişinin bu uyku serivesini ilaçların olması gerekende önce etkisinin bitmesiyle son bulur ve önlerinden birlikte geçireceği neredeyse 100 sene bulunmaktadır. Film gerek oyuncu kadrosu, gerek senaryosu , gerek yönetmeniyle kaliteli bir işe çıkarılmışa benziyor ve beklenen ilgiyi de görecek gibi duruyor.

Bu sene izleyebileceğimiz yabancı filmlerden önerilen bir diğeri de yakın bir tarihte vizyona giren Çin Seddi filmidir. Yabancı film tavsiyeleri arasında sahneleri ile dikkat çeken bir filmdir.

Çin Seddi ( The Great Wall)

Film bir Çin ve Amerikan filmi olup tarihi ve fantastik bir filmdir. Filmin yönetmeni Yimou Zhang olup, başrollerinde Matt Damon, Jing Tian ve Pedro Pascal oynamaktadır. Çin Seddi olarak bildiğimiz tarihi yapı Çin Devletini çeşitli devletlerin istilalarından ve savaşlardan korumak için yapılmıştır. Filmde de Çin Seddi insanlığı çeşitli fantastik yaratıklardan savunmak için muhteşem ordusuyla beraber koruyor. Filmde en dikkat çeken savaş sahneleri ve filmin 3 boyutlu olarak izlenmedir. Filmde Çinin savaş kadrosu kademe kademe anlatılmaktadır.
Aşk filmi severler içinde Aşıklar Şehri izlenebilecek filmler arasındadır.

Aşıklar Şehri ( La La Land )
Ryan Gosling ve Emma Stone baş karakterleri oynadığı filmde Damien Chazelle yönetmenliği yapmaktadır. Amerikan yapımı olan film aşk üzerinedir. Mia ve Sebastianın Los Angeles’ta tanışmasıyla başlayan iki sanat tutkunu insanın aşk hikayesini anlatmaktadır. Sebastian bir jazz tutkunu, olup Mia’da oyuncu olmanın hayalini kurmaktadır. Hayat şartlarının yaşattığı zorluklar seyrinde ikilinin yaşadıkları konu edilmektedir.

En İyi Yerli (Türk) Film Önerileri 2017

Film izlemek empati duygumuzu geliştirir. Kendimizi karakterin yerine koyarak onun nasıl hissettiğini düşünmeye ve anlamaya çalışmamızı sağlayarak bunu yapar. Bu gerçek hayatta bize yaptığımız şeyler sonucunda karşımızdakinin de  nasıl hissedebileceğini anlayabilme yeteneğini kazandırır. Ve böylelikle ilişkilerimiz daha sağlıklı olur. Filmler tıpkı kitaplar gibi hayata bakış açımızı ve düşünme şeklimizi değiştirebilir. İzlediğimiz filmde konu ölüm, ırkçılık, cinsel ayrımcılık, yalnızlık falan olabilir. Bunlar bizim de bu konular üzerine düşünmemizi ve o ana kadar fark etmediğimiz noktaları keşfedebilmemizi sağlar.

Film izlemek bir yandan stresi de azaltır. Çünkü 1.5-2 saat boyunca gerçek dünyanın içindeki sorunlardan çıkıp bambaşka bir dünyanın içine gireriz. Duygusal filmler ise ağlayıp rahatlamamızı sağlayabilir. Film izlemek dili de geliştirir. Hangi filmi hangi dilde izliyorsanız kelimelerin kullanımı, cümle yapısı, ifade biçimleri size o lisanla ilgili bilgiler verebilir. Türkçe olarak izliyorsanız kelimenin nasıl telaffuz edildiğini daha doğru biçimde öğrenebilirsiniz.

Filmler kendimizi tanımamızı da sağlarlar. En önemli faydalarından biri de budur. ‘’Ben olsam ne yapardım?’’ – ‘’Onu nasıl söylerdim?’’ gibi sorular sorup hem kendimizi ve düşünce yapımızı daha iyi anlamış oluruz hem de geliştirmiş oluruz.

Film izlemenin sağlığımız üzerinde bazı etkileri vardır. Komedi filmleri kan basıncını düşürüp damarları açar. Mesela 15 dakika boyunca kahkalar atarak film izlemek spor yapmış gibi kardiyovasküler  sistem üzerinde benzer  bir etki yaratır. Drama filmleri ise ‘’kendi haline şükretmek’’ vasıtasıyla insana pozitif duygular yaşatır. Korku filmleri bize  zihinsel ve fiziksel olarak zararlar verebilir. Gerilim dolu sahnelerde kalp atışlarımızın hızı aratabilir ve kan basıncımız yükselebilir. Bu da kalp krizine sebep olabilir. Belgeseller hayatın gerçeklerini gösterdiği için izleyicileri bilgilendirir. Çocukları  ve gençleri ise izledikleri şey hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için kitaplara, ansiklopedilere yönlendirir.

Yerli Türk film önerileri yapacak olursak da el değmemiş aşk ve ekşi elmalar filmlerini ön plandadır.

El Değmemiş Aşk: Hiç istemeden ona aşık olan çocukluk arkadaşı Feryal ile evlenen Zafer’in aslında evlendiği kızın arkadaşı olan Duygu’ya kalbini kaptırışını ve evlilikleri içerisinde ne gibi durumlar yaşadıklarını anlatıyor kısaca. Bu yılın en etkileyici finallerden birisine sahip. Yerli Türk film tavsiyeleri arasında ki güzel filmlerden birisidir.

Ekşi Elmalar: Görsellik açısından ele alındığında mekanların farkı ortaya çıkan bir film olmuştur. Oyunculuk açısından üst düzey Yılmaz Erdoğan farkını özelliğini hissettirmiş. Hakkâri yöresini, halkını ve yaşamlarını anlatan filmde birden çok usta oyuncu yer alıyor. Bu da filmin daha kaliteli bir hale gelmesini sağlamış. Eğer bir drama filmi arıyorsanız Ekşi Elmalar’ı mutlaka izlemelisiniz.

İzlenebilecek güzel film önerileri ve tavsiyeleri yazımın sonuna geldim. Bilim kurgu film önerileri veya aksiyon film önerileri makalelerimi inceleyerek başka film tavsiyelerine göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın