Kerim Türe Kimdir?

Kerim Türe Kimdir?

Türkiye’nin başarılı yatırımcı ve girişimcilerinden biri olan Kerim Türe, online tesettür giyim sitesi Modanisa’nın büyük bir başarıya ulaşmasından sonra geniş kitlelerce tanındı. Türkiye’nin en başarılı E-Ticaret projelerinden biri olan Modanisa, bir start up projesi olarak ortaya çıktı ve kısa süre içinde büyüyerek aylık milyon dolarlık cirolara ulaştı. 75 ülkeye satış yapan Modanisa, kısa süre içinde yurtdışında da bilinirlik elde etti. Modanisa’nın bu başarısı, Kerim Türe’nin adının geniş kitlelere yayılmasını sağladı. Kerim Türe, özellikle girişimciler tarafından en çok merak edilen isimler arasında yer alıyor. Peki, Kerim Türe kimdir?

Kerim Türe, kendisini bir girişimci, yatırımcı ve hayalci olarak tanımlamaktadır. Gerçekten de Kerim Türe biyografisinde çok sayıda başarılı girişimin ismi vardır. Kerim Türe, aslında eğitim hayatını sonlandırdıktan sonra öncelikle bir kurumsal şirkette çalıştı. Ancak kurumsal hayatta geçirdiği 5 yıldan sonra, bu hayatın kesinlikle kendisini mutlu etmeyeceğine karar verdi ve kariyerine yatırımcı ve girişimci olarak devam etmeye karar verdi. 2004 yılında Youth Republic’in kuruluşunda görev aldı ve şu anda hala şirketin ortaklarından biri olarak çalışmaya devam ediyor. Bununla birlikte Goril AS, İstanbul Business School ve Modanisa.com gibi sektörün en önemli şirketlerinin de kuruluşunda ve şu anda hala ortaklıklarında Kerim Türe’nin ismi yer alıyor. Girişimci olarak içinde yer aldığı projelerin ne kadar başarılı olduğu görüldüğünde, Kerim Türe’nin kariyerine bir girişimci ve yatırımcı olarak devam etmesinin ne kadar doğru bir karar olduğu anlaşılıyor.

Kerim Türe, halen Modanisa.com’un Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev alıyor ve bu başarılı projenin arkasında operasyonel mükemmeliyetçiliğin ve hızlı büyümeyle doğru şekilde baş etmenin bulunduğunu savunuyor. Kerim Türe’nin girişimcilik kariyeri, Türkiye’de girişimci olmayı hayal edenlere cesaret veriyor.

Bir cevap yazın