Kilo Vermenizi Sağlayan Egzersizler

Kilo Vermenizi Sağlayan Egzersizler yazımızı sağlıklı bir yaşam, fazla kilolardan kurtulmak ve kilosunu belirli bir dengede tutmak isteyen kullanıcılarımız için inceledik.

Kilo Vermenizi Sağlayan Egzersizler

Yazın Tüm bayanların ve erkeklerin sorunu olan kilo sorunu ile baş başa kalmaktayız. Peki bu kilolardan sağlığımızı bozmadan nasıl kurtulabiliriz.

Sağlıklı zayıflamak isteyen kişiler fazla kilolarını dert haline getirmemeleri gerekmektedir. kilolardan kurtulacağım diye sağlınızı riske atmanız hiç doğru değildir. Eğer kilolarınız fazla ise bir doktora görünüp kilolarınıza göre size egzersiz vermesi sizin için daha doğru olacaktır. Sitemizde paylaştığımız. Egzersizleri doktorunuza sormadan yapmamanızı öneririz.  Kilolu fakat düzenli egzersiz yapan bir birey, zayıf fakat egzersiz yapmayan bir bireyden daha sağlıklıdır.

Bu nedenle zayıf olmak demek sağlıklı bir vücuda sahip olmak anlamına gelmeyebilir. Kilolarından hemen kurtulmak isteyen kişiler hemen ağır spor eğitimlerine girmeleri kendi zararlarına olabilir. Ağır yüklerin altına girip ayaklarınızı, elinizi ve belinizi sakatlaya bilirsiniz. Kilosunu aynı düzeyde korumak isteyen kişiler ve fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişiler düşük düzey tempoda kontrol altında yapılmak kaydı ile yapılmalıdır. Ayrıca spor yapmak sağlıklı bir birey için hayatın bir parçası haline gelmesi gerekmektedir.

Yaza Formda Girmek İçin Önerilen Egzersizler

Kardiyovasküler egzersizler’e örnek verecek olursak haftanın 5 günü 30’ar dakika olmak üzere saatte 5-7 km hızla yürümek, Basketbol veya masa tenisi oynamak, saate   18 kilometreden daha az hızla bisiklet sürmek, haftada 3 gün 20’er dakikada futbol, veleybol maçı yapmak ve bisiklet sürmek örnek verilebilir.

Esneklik Egzersizleri yapmakdaki amaç ise azalan kas ve tendon esnekliğini geliştirmek içindir. En az haftada 2 gün büyük kaslarınızı gereme hareketleri yapabilirsiniz.

Kaynak: Acıbademhayat

Kilo Vermenizi Sağlayan Egzersizler yazımızın sonuna geldik.

Bir cevap yazın