Minecraft Multiplayer Nasıl Oynanır?

Minecraft Multiplayer Nasıl Oynanır?

Oyun denince hep akla tek bir kişinin oynadığı farklı türlerde oyunlar akla gelir. Normalde insanlar LAN bağlantısı yaparak çok oyunculu oyun oynayabiliyorlardı. Ama günümüz çağında artık her oyun internet ile ve şehirler arası ve ya ülkeler arası bile birbirleri ile birlikte online olarak istedikleri oyunu oynayabiliyorlar.

Ama Minecraft multiplayer dediğimiz çok oyunlu oyunları oynamayı bilen gibi bilmeyen sayısıda oldukça fazladır.

minecraft ta nasıl multiplayer oynanır

Bilmeyenlerin sayısı fazla olduğu için minecraft multiplayer nasıl oynanır gibi bu soruna cevap arayan binlerce hatta milyonlarca kişide vardır. Sırf bu yüzden Minecraft’ın multiplayer nasıl oynanacağını anlatacağız.

Öncelikle minecraft’ı multiplayer oynayabilmek için öncelikle internet bağlantınız olması lazımdır. İnternet bağlatınız olduğu zaman ya minecraft’ı vip olarak kullanıyorsanız istediğiniz minecraft serverine doğrudan bağlanabilirsiniz. Eğer vip hesabınız yok ise diğer yazımızdan minecraft ücretsiz nasıl indirilir? yazımızı okuyabilirsiniz.

minecraft pe nasıl multiplayer oynanır

Yazımızı okuduktan sonra minecraft pe’ye giriş yapınız. Ve tek ve çok oyunculu olarak iki bölüm olduğunu göreceksiniz. Çok oyunculu kısma google’den Minecraft Serverler diye arattırdığınızda istediğiniz bir sürü minecraft server çıkmaktadır. Herhangi birini seçip IP adresini kopyalayıp çok oyunculu oyna kısmından doğrudan bağlan diyerek ve ya sunucu ekle diyerek oyuna giriş yapabilirsiniz.

Ve dünyanın her tarafından insanlar ile aynı oyunu oynayabilirsiniz. Minecraft’ın LAN bağlantısı ile internet bağlantınız olmasa bile aynı Ip adresi üzerinden arkadaşınız ile aynı oyunu paylaşabilirsiniz.

minecraft hexxit multiplayer nasıl oynanır

Minecraft hexxit ilk çıktığı yıllar tek oyunculu ve sadece yapı yapmakla alakalı olduğu için insanlara sıkıcı gelmiştir. Ve bu yüzden multiplayer oyunu aktif hale getirmiştir.

Bu hexxit multiplayer ile de oyuncular çeşitli türden oyunlar kurmuş ve sadece yaratıcı değil savaş tarzında da oyunlar gelişmiştir.

Mojang yapmış olduğu bu yenilikler sayesinde minecraft dünyasına yepyeni bir boyut daha kazandırmakla beraber bütün oyuncuları tek bir noktayada toplamayı hedeflemiştir. Bu multiplayer serverleri isteyen herkes belli ücret karşılığında kendi oyununuda kurabilir. Ve kendine özel Ip adresi alarak dünyanın her tarafından insanı kendine çekebilir.  Minecraft multiplayer oyunu ile arkadaşlarınız ile kolayca oyun oynayabilirsiniz ve oyunun tadını dünyanın her tarafındaki insanlar ile beraber çıkarabilirsiniz.

Bir cevap yazın