Nasıl Ucuz Uçak Bileti Alınır?

Sayısız arama motoru ve sürekli dalgalanan fiyatlar ile ucuz uçak bileti bulma konusu tam bir karmaşaya dönüştü.

Seyahate çıkarken uçak bileti satın almak, sadece birkaç tuşa basmak kadar kolaydır; yine de çoğu zaman beklediğimizden daha fazla harcama yapıyoruz. Ne yazık ki, son dakika uçuşları için ucuz bilet bulmak için pek fazla seçenek yoktur. Diğer tüm indirimli alışveriş olanaklarında olduğu gibi; farklı rezervasyon sitelerini kontrol ederek, uçuş tarihlerinde değişiklikler yaparak ve bileti satın almak için en doğru zamanı bekleyerek alışveriş yapmanız gerekir. Biraz zaman ve çaba harcamayı seçerseniz, bir sonraki uçak yolculuğunuzda büyük tasarruf elde edebilirsiniz. İşte size, bir sonraki uçuşunuzda zaman kazandıracak, hayal kırıklığını engelleyecek ve de en önemlisi tatil bütçesinden tasarruf sağlayacak bazı önemli ipuçları…

Fiyatları Sık Sık Karşılaştırın

Bunu yapabilmek için de zamana ihtiyacınız olduğunu unutmayın! Uçak bileti satın alırken, seçeceğiniz tarih ile en ucuz gün arasında ciddi bir fiyat farklı olabilir. Hava yolu şirketleri, sürekli olarak haftada birkaç kez ücretlerde indirimlere gidiyor. Rezervasyon sitelerini sık sık kontrol ederek fiyat karşılaştırmaları yapabilir, aynı uçuş tarihi için daha uygun fiyatlı bilet seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Bazı Günler Biletler Daha Ekonomiktir

Uçuş gününüz, uçak biletinizin ücretinde büyük bir fark yaratabilir. İç hat uçuşları için en ucuz bilet bulabileceğiniz günler genellikle Salı ve Çarşamba günleridir. Cuma ve Pazar günleri ise en pahalı günlerdir; Pazartesi, Perşembe ve Cumartesi günlerinde fiyatlar ortalama değerdedir. Salı ve Pazar günleri uçuşları arasındaki fiyat farkı, gidiş dönüş 50 TL’den başlayıp 250 TL’ye kadar çıkabilir.

Esnek Olun

Birden fazla havalimanının olduğu bir şehirde yaşıyorsanız, yakınınızdaki tüm havalimanlarındaki ücretlere göz atın. Ayrıca seyahat tarihiniz konusunda esnek olmanız da, uçak biletinden tasarruf etmeniz konusunda oldukça etkili olacaktır. Seyahatinizi aynı ayın farklı bir haftasına değiştirebilmek, ucuz uçak bileti ararken önemli bir fark yaratabilir.

Facebook ve Twitter’a Göz Atın

Sosyal medya, günümüzün en etkili tanıtım ve pazarlama aracıdır; dolayısıyla hava yolu şirketlerinin de sosyal medya araçlarını kullandığını unutmayın. Yıl içinde birçok kez hemen her hava yolu şirketi, Facebook ya da Twitter kullanıcılarına özel kampanya ve fırsatları oluyor. Seyahatini planlamaya başlarken, hava yolu şirketlerinin Facebook ve Twitter sayfalarını takip etmeyi unutmayın.

Hava Yolu Şirketinin Kendi Sitesinde Bilet Arayın

Uçak bileti karşılaştırma siteleri çıktığından beri, uçak bileti için aramaları da satın alma işlemlerini de bu sitelerden yapar olduk. Ucuz uçak bileti almak istiyorsanız, hava yolu şirketinin kendi sitesinde arama yapmayı unutmayın.

Bir cevap yazın