Neden Rüya Görürüz ?

Neden Rüya Görürüz yazımızda nasıl rüya gördüğümüzü rüyaların etkilerini ve Rüyalar konusunda ilginç biraz da şaşırtıcı bilgiler inceledik.

 Neden Rüya Görürüz ?

Uyandığınızda zaman zaman sizleri tüm gün etkisine alır kimi zaman da rüyanızı hatırlamak için düşünüp durmaktasınızdır. Rüyalar konusunda ilginç biraz da şaşırtıcı bilgiler inceledik.

İnsan vücudu günün sonunda yorgun olduğu için iç organların ve bünyenin tam anlamıyla güçsüz düşmesi sonucu halsizlik ve uyku ile birlikte yarı uyanık şekilde hayaller görür. Bunların tamamının düşüncelerinizle desteklenmesi olayıdır rüyalarımız. Daha net bir şekide açıklayacak olursak gün içinde yaşadıklarınız beyine ulaştığında uyku anında sizler bunu beynimizde karıştırarak hayal şeklinde görüyorsunuz. Yapılan araştırmalar sonucu görülen rüyaların birçoğunun unutulduğunu ve yalnızca bizleri üzen ya da çok etkileyen rüyaların hatırlandığını ortaya koymuştur.

Rüyalar tamamen o gün içerisinde gördüğümüz geçirdiğimiz anıların karıştırılarak hayal edilen görüntülerdir.

Gün içerisinde örneğin; büyük bir tartışma yaşadınız ya da sizi çok üzen bir olay oldu rüyanızda bunu görebilirsiniz ya da olayı kendi kafanızda şekkillendirebilirsiniz  Tabii ki bu sizin kontrolünüzden olan bir durum değildir. O gün rüya hiç görmeyebilirsinizde ancak bilinçaltınız ve yaşadığınız olaylar uyku anında da peşinizi bırakmayacaktır. Günde çok yorgun olmadığımız ve bitkin düşmediğimiz anlarda 4 ila 7 rüya gördüğümüz yapılan araştırmalar arasında. Bu rüyaların sadece bizi en çok etkileyen kısmını ve çok azını hatırlarız. İstisna durumlar elbette mevcut rüyasının tamamını hatırlamak abes bir durum değildir.

Çoğu zaman şu durumla karşı karşıya kalmışsınızdır,ben bugünü bir yerden hatırlıyorum. Buna halk arasında çok duyulmaktadır bu cümleye genelde insanlar Dejavu demekteler. Dejavu olmak bir olayı daha önceden yaşamış gibi hissetmektedir. Belkide o olayı rüyanızda yaşamışsınızdır. Fakat rüyayı hatırlamıyor olabilirsiniz. Bazı araştırmalar önsezi doğrultusunda rüyaların varlığını kanıtlamış ve bu olay mutlaka sizin de başınıza gelmiştir. Gördüğünüz rüyaları hatırlamaz fakat gün içinde ben bunu nerden hatırlıyorum demişsinizdir.

Rüyalarınızda kaygılanıp,sıkılabilir,sürekli birilerinden kaçıp koşamayabilir ve buna benzer sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu gibi durumlar genellikle sıkıntılı bir dönem geçirdiğinizde ve negatif olayların üzerinize daha çok yoğunlaşması nedeniyle gerçekleşir.

Bir cevap yazın