Nokia 6 Akıllı Telefon Ne Zaman Çıkacak

Nokia 6 Akıllı Telefon Ne Zaman Çıkacak

Eskiden cep telefonu dev markası olan Nokia 2017’de android işletim sistemi telefonu çıkaracağını duyurmuştu. Geçenlerde Nokia yeni çıkaracağı telefonun ismini ve işletim sistemini resmen duyurdu. Yeni Nokia akıllı telefonu Nokia 6 ismi ile ve android işletim sistemiyle geliyor. Herkesin bildiği üzere Nokia nın eski telefonları sağlamlığı ile bilinmekte firma yeni telefonlarında da aynı sağlamlığı koruyacağını iddaa ediyor hatta Nokia 6’yı 6000 serisi olan alüminyum tabakadan oluşturup iki kez anotlayıp 5 kezde cilalama işlemi ile sağlamlaştırmışlar.

Nokia 6 Özellikleri

Ekran Boyu: 5,5”
Çözünürlük: Ful HD 1920x1080p
İşlemci: SnapDragon 430
Ram: 4GB
Dahili Hafıza: 64GB
Kamera: 16 magapiksel ve 8 magapiksel ön kamera bulunuyor
Batarya: 3000 mAh (Batarya değiştirelimiyor bilgisini aldık muhtemelen arka kapak açılmıyor)
PPI (piksel yoğunluğu): 403
Ekran: Çizilmeye dayanıklı ve multi touch özelliği bulunmakta (Gorilla Glass 3) ve LCD ekran
Grafik işlemcisi : Andreo 505
İşlemci Hızı: Quad-core 1.4 GHz ARM Cortex-A53
İşletim sistemi: Android 7
Suya Dayanıklılık: Yok Nokia bu telefonu suya dayanıklı yapmamış ama biz Nokia P1 modelinden suya dayanıklılık bekliyoruz.
Dokunmatik Türü: Kapasitif
Parmak Okuyucu: Var (telefonunuzun kilidini kendi parmak izinize göre ayarlayıp güvenli hale getirebiliyorsunuz)
Kamera özellikleri: Hızlı Odaklama Otomatik odaklama Phase Detect Auto-Focus (PDAF) 1.0µm Piksel

Nokia nın bu telefonuna bu özellikler ile aşırı iyi bir telefon denemez anladığımız kadarı ile Nokia yavaş yavaş zirveye oturmayı planlıyor. Telefon android işletim sisteminin son sürümü olan Android 7 ile geliyor yazılım olarak firma telefon içerisinde kamera ile iligili çok özel bir yazılım yazdığını bildirdi. Fakat ne olduğunu açıklamadılar.

Telefon ses açısından gayet iyi olduğu düşünülmekte telefonun üzerinde Çift amplifikatör ve Dolby Atmos ses aracı olduğu belirtiliyor. Firma asıl bombayı Nokia P1 akıllı telefonunda patlatacağı düşünülüyor barcelonadaki fuara firma p1 amiral gemisi ile katılacağı ön görülüyor.

Nokia 6 Ne Zaman Çıkacak

Nokia 6 ne zaman çıkacağını herkes merak etmekte fakat hemen sevinmeyin çünkü üretici firma telefonu sadece şuanda çinde satışa sunuyor. Bu demek oluyor ki telefon ülkemize bir hayli zor gelecek.

Bir cevap yazın