Onesignal Nedir?

Onesignal nedir konumuzda onesignal nasıl aktif edilir ve nasıl kullanılır olduğunu inceledik. android veya wordpress bildirim eklentisi anlatımı bu yazıda bulabilirsiniz.

Onesignal Nedir?

Web sitelerinde bildirim sistemini kullanmak isteyen kişiler tarafından tercih edilen eklentilerden bir tanesi de Onesignal ne adı verilen ziyaretçi uygulamasıdır. Bu eklentinin temel işlevi ziyaretçilerin site yazılarından anında haberdar edilmesidir ve bu bakımdan özellikle kişilerin takip etmesi gereken ve çok önemli olan sitelerde bu özelliği kullanması büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Fakat istenilen her sitede böyle bir özellik mevcut değildir. Kişilerin bu özellikten yararlanabilmesi adına takip edilecek sitenin böyle bir imkanın sunulması gerekmektedir.

Onesignal Nedir, Nasıl Aktif Edilir?

Onesignal olarak adlandırılan uygulama Google tarafından sunulan imkanlar dahilinde ortaya çıkmıştır. Web site sahiplerinin bu hizmetten yararlanabilmek adına da yine Google hizmetlerinden yararlanması gerekecektir. Kişilerin işlem yapması adını aynı zamanda Google hesabı üzerinden geliştirme sayfasını kullanması gerekmektedir. Bu konuda Google tarafından detaylı bir şekilde dokümanlar resmi internet sitesinde yer alır. Böylece sitede yapılan yönlendirmeler sayesinde sizler de kolay bir şekilde isteğiniz siteye Onesignal hesabı ekleyebilirsiniz.

Onesignal Nasıl Kullanılır?

Google üzerinden ve Onesignal resmi hesabı üzerinden yapılacak işlemlerin ardından kişilerin gerekli altyapıyı oluşturması mümkün olacaktır. Ardından uygulamalar üzerinden elde edilecek bilgileri internet sitesine tanımlanması ile birlikte özellik aktif hale gelecektir. Kişilerin abonelik benzeri bir sistemi kullanmasına imkan sağlayan bu yeni eklenti sayesinde her zaman sitedeki güncel bilgilerin elde edilmesi mümkün olmaktadır. Üstelik sadece WordPress için değil farklı alt yapıyı kullanan sitelerde de böyle bir imkan bulunmaktadır. Bu açıdan kişilerin internet sitelerinde kullanıcıları takip işlemlerini kolaylaştırmak adına böyle bir hizmetin sunulması daha fazla kişinin siteyi ziyaret etmesini sağlayacaktır. Bu açıdan ilgili özelliğini kullanılması önerilmektedir.

OneSignal uygulamasını önemli avantajlarından bir tanesi sadece mail yada mesaj yoluyla değil Android işletim sistemleri için bildirim olarak da site haberlerinin gönderilmesidir. Bu açıdan yaşanan gelişmelerin kullanıcıların cep telefonlarına bildirim olarak gönderilmesi ve yeni yazılardan haberdar edilmesi büyük bir kolaylık sağlar. Web sitelerinin özellikle mobil uyumlu olması ve kullanıcıların bu özellikten yararlanması yayınlanan yeni yazıların da kısa süre içerisinde yüksek okunma rakamlarına ulaşmasını sağlar. Sunulan imkanlar sayesinde sizler de Onesignal kullanımını aktif hale getirebilir ya da istediğiniz siteleri Onesignal üzerinden takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın