Otomatik Çin Takvimi Hesaplama

Çin takvimi yüzlerce yıl öncesine dayanan bir cinsiyet belirleme yöntemidir. Uzun zamandır oldukça ilgi görmektedir. Bazı insanlar da meraktan ya da eğlence olsun diye Çin takvimini kullanmaktadır. Otomatik Çin takvimi hesaplama da iki kriter belirleyici olmaktadır. Bunlardan biri kadının yaşı diğeri ise hamile kalınan aydır.

Otomatik Çin takvimi hesaplama doğru bilgilere dayanıyor mu?

Çin takvimi ile hesaplama yapılırken bebek cinsiyeti belirleme doğruluk oranı yüzde 70 ile 90 arasında değişmektedir. İstediği cinsiyette bebek sahibi olan aile sayısı oldukça fazladır. Ancak bilimsel kanıtlara dayanmadığı için kesin doğru bilgilere sahiptir demek yanlış olacaktır. Çin takvimi günümüzden 700 yıl öncesine dayanmasına rağmen halen çok popüler durumdadır.

Otomatik Çin takvimi hesaplama da hangi yaş grubu önemlidir?

Çıkarılan istatistik raporlarında en çok 18 yaşında erkek çocuğun dünyaya geldiği belirlenmiştir. Başka bir deyişle 18 yaşında hamile kalınlığında erkek çocuk olma olasılığı oldukça yüksektir. En çok kız çocuk doğma olasılığı ise 21 yaşında olduğu belirtilmiştir. 21 yaş Ocak ayından sonra kız çocuk doğma ihtimali yüksektir. Yapılan başka bir araştırmaya göre de 30 yaşındaki bayanların erkek çocuk dünyaya getirme olasılığının yüksek olduğu belirlenmiştir. Çin takvimi 18 ile 45 yaş arasındaki bayanlar için bebeğin cinsiyetini belirleme amacıyla kullanılmaktadır.

Çin takvimi hesaplamada dikkat edilecek noktalar nelerdir?

Hamile bayanlarda doğduğu ay mart ve sonrası ise yaşlarına bir yaş ekleyerek hesaplama yapması gerekmektedir. Ocak ve Şubat ayında doğan kadınlar daha değişik yol izlemelidir. Öncelikle kişinin doğduğu yıla ait Çin başlangıç tarihini bilmesi gerekmektedir. Kişinin doğum tarihi Çin yılı başlangıç tarihinden önce ise yaşına 2 yaş eklemelidir. Eğer kişinin yaşı Çin yılı başlangıç tarihinden sonra ise yaşına 1 yaş eklemelidir. Bu şekilde farklılıkların oluşmasının nedeni Çin’de miladi takvimin kullanılmamasından kaynaklıdır.

Otomatik Çin takvimi hesaplama sadece cinsiyet öğrenme amacıyla değil ayrıca cinsiyet belirleme amacıyla da kullanılmaktadır. Hamilelik bayanlar için daha farklı bir deneyim ve mucizelerle dolu bir yolculuktur. Hamilelik sürecinin her anı çok özel ve keyiflidir. Fakat bebeğin cinsiyetini öğrenmekte ayrı bir heyecan ve bekleyiş sürecidir. Bu bekleyiş sürecinde ise farklı hesaplama yöntemleri ile internette bebeğin cinsiyeti hakkında fikir edinilebilir. Yüzde yüz doğru denilebilecek bir yöntem olmamasına rağmen Çin takviminde cinsiyetin doğru çıkma olasılığı yüksektir. Tabi bu takvimde çıkan sonuca göre bebek eşyası ya da kıyafeti satın almaya başlamak yine de riskli olacaktır. Yanılma payı olan yöntemler olduğu için doktor kontrollerini beklemek daha doğru bir davranış olacaktır.

Bir cevap yazın