Outlook Şifresi Nasıl Değiştirilir

Outlook şifresi nasıl değiştirilir yazımda hotmail şifre değiştirme, outlook şifre değiştirme ve mail şifresi nasıl değiştirilir konularını inceledim. Mail güvenliği demek sizin başkalarına gönderdiğiniz önemli kişisel bilgilerinizin güvenliği anlamına gelmektedir. Şuan günümüzde teknoloji bu kadar ilerlemişken artık her bilgiyi mail üzerinden göndermekteyiz tabi bu bilgileri e-posta ile gönderdiğimiz için bilgilerin çalınma riski oldukça artmakta.

Bunun için size önerim ise mail şifrelerinizi sık sık güncellemeniz. Ve şifre oluştururken sayı ve harfleri kullanarak uzun şifre oluşturmanız sizin için daha yararlı olacaktır. Siz outlook değilde gmail kullanıyorsanız ve şifresinin nasıl değiştirileceğini bilmiyorsanız gmail şifre değiştirme yazımı okuyarak mail güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

Outlook Şifresi Nasıl Değiştirilir

Bildiğimiz üzere mail kullanıcıların en çok kullandığı ve en önemli bilgileri elektronik ortamda hızla gönderdiği araç. Bu aracın güvenliği sizin bilgilerinizin güvenliği anlamına gelmekte. Başlıkta Outlook yazdığına aldanmayın Hotmail, Outlook ve windowslive uzantılı maillerin şifresinide aşağıdaki işlemle değiştirebilirsiniz.

Konuyu daha fazla uzatmadan mail güvenliğinizin nasıl sağlanacağını sizlere göstermek istiyorum. İlk öncelikle yapmanız gerekenlerden bir tanesi Outlook sayfasına giriş yapmanız. Aşağıdaki linkten Outlook giriş bölümüne ulaşabilirsiniz.

https://login.live.com/login.srf?

Giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa gelmekte, orada isminizin yazdığı yere tıklayıp “Hesabı Görüntüle” sekmesine tıklayın.

Açılan sayfadaki sol menüde “parolayı değiştir” yazmakta oraya tıkladıktan sonra sizden güvenlik için telefon numaranızın son 4 rakamını yazmanızı isteyecek numarayı yazdıktan sonra “Kod Gönder” butonuna tıklayın.

Telefonunuza gelen kodu açılan sayfaya girdiğiniz taktirde yeni şifre girmenizi sizden isteyecektir.

*Şifrenizde özel karakterler kullanmanızı öneririz özel karakterli şifrelerin kırılması oldukça zordur.

Bir cevap yazın