Özel Ceceli Okulları

Ankara’dan Dünya’ya Açılan Başarı Yolu: Özel Ceceli Okulları

 1991 yılında kapılarını “Sevgiyle ve İnançla” sloganıyla açan bir anaokulu olan Özel Ceceli Okulları; ilköğretim okulu, Anadolu lisesi ve fen lisesi unvanları ile yoluna devam ediyor. “Dünyaya Yön Verecek Liderler” yetiştirmeyi hedefleyen Özel Ceceli Okulları, geleneksel eğitim sistemindeki, tecrübesini yenilikçi eğitim anlayışı ile birleştiriyor. Ankara özel kolej seçenekleri arasında yabancı dil eğitim standartları, benimsediği modern ve teknolojik eğitim sistemi ve değer merkezli eğitim prensipleri ile Özel Ceceli Okulları bir adım öne çıkıyor.

Dünya Kapılarını Açan Bir Yabancı Dil Eğitimi Anlayışı

 Özel Ceceli Okulları, yabancı dil eğitim anlayışında global bir yaklaşımı benimsiyor. İngilizce ile anasınıfında tanışan Özel Ceceli öğrencilerinin ilerleyen yıllarda günlük hayatta İngilizce konuşacak seviyeye gelmesi, kendini ikinci bir dilde de net bir şekilde ifade etmesi hedefleniyor. Cambridge ESOL sınav merkezi de olan okul, yoğun İngilizce eğitim-öğretim programı CELTS çerçevesinde eğitim veriyor.

İngilizceyi başarılı bir şekilde konuşmanın yanı sıra ikinci bir dilde de eğitim gören öğrenciler, Almanca ya da Japonca dillerinden birini seçebiliyor. Etkin öğrenme süreçleri bu diğer dillerde de geçerli oluyor. Üçüncü bir yabancı dil öğrenmek isteyen öğrenciler için İtalyanca ve Arapça kursu imkanları da bulunuyor.

Modern ve Teknolojik Eğitim Sistemi

 Özel Ceceli Okulları, teknoloji ile eğitimin etkileşimini yakından takip ediyor. Eğitim alanında yaşanan teknolojik gelişmeleri hızlı bir şekilde eğitim sistemine ve fiziksel ortamına adapte ediyor. Ceceli okulu öğrencileri, akıllı tahtalarla donatılmış, teknolojik imkanların geniş olduğu sınıflarda öğrenim görüyor.

Böylece sınıflardaki tüm dersler CBS yani Ceceli bilgilendirme Sistemi ile paylaşılıyor. Öğrencilerin devamsızlığı söz konusu olduğunda veliler o gün işlenen ders ve konulara kolaylıkla ulaşıyor. Bunun dışında testlerin çözüm takipleri, etüt talepleri, sınav sonuçları da akademik paylaşım ile her an velilerin bilgisine sunuluyor. Öğrencilere ait duyurular, bilgilendirmelerin yer aldığı aktüel paylaşımlar, sosyal aktivitelerin aktarıldığı sosyal paylaşımlar ile veli ile okul arasındaki iletişim kesintisiz bir hale geliyor.

Eğitimin Her Anında Öğrenme Ortamı Bütünlüğü

 Çoklu zeka kuramını öğrenme ortamına yediren Özel Ceceli Okulları bu yönü ile Ankara özel okul tercihleri arasında dikkat çekiyor. Temel bilimleri sanat, spor ve kültürel etkinliklerle destekliyor. Her öğrencinin biricik ve özel olduğunu kabul eden eğitim anlayışı ile kişinin kendine özgü öğrenme biçimlerini analiz ediyor. Böylece öğrencileri ve velileri doğru yönlendiriyor.

Ceceli öğrencileri daha kolay öğreniyor, daha verimli performans gösteriyor. Öğrenciler, kalıcı öğrenmenin desteklendiği eğitim anlayışının yanı sıra sosyal ve kültürel aktivitelerle öz güven kazanıyor. Kendini doğru ve doğrudan ifade edebiliyor. Birlikte üretmenin, saygı göstermenin ve severek yapmanın değerini Özel Ceceli Okulları çatısı altında öğreniyor.

Bir cevap yazın