Ping Sorunu Ve Çözümü

Ping sorunu ve çözümü yazımda sizlere bilgisayarda sıklıkla karşılaşan ping hatasından, çözümünden ve DNS adresi nasıl değiştirilir konusundan bahsedeceğim.

Ping Sorunu Ve Çözümü

Arkadaşlar merhaba ping sorunu her zaman her yerde karşımıza çıkan bir sorun ping hatası online oyunlarda insanları çılgına çevirecek kadar sorun çıkarabiliyor bu yazımda sizlere ping sorunu çözümünü anlatacağım. DNS Adresi nasıl değiştirilir konusunu da bu yazımda bulabilirsiniz.

Ping Sorunu ve Çözümü

  • Regedit Ayarları

İlk olarak başlat-çalıştır kısmına cmd yazıp enter tuşuna tıklıyoruz.

Gelen pencere ipconfıg yazıp tekrar enter tuşuna basıyoruz. Gelen pencerede “varsayılan ağ geçidi” yazısının yanında yer alan numarayı aklınızda tutun veya kopyalayın. Bu işleme kadar tamamsak aşağıya inerek boşluk olan kısıma ping –t ile yukarıda varsayılan ağ geçidi yanındaki numarayı yazıp enter tuşuna basıyoruz. Bu işlem sayenizde ping değeriniz düşecektir.

  • İnternet Optimizasyonu Programı

İnternet optimizasyonu programı yani network optimizer programı ile internet sorunlarınızın hepsini çözebilirsiniz. Buna sadece ping sorunu değil dns sorunları ve bir çok internet sorunları dahil. Programı indirmek için tıklayın

Programın kullanımı oldukça kolaydır indirilen dosyayı açıp sadece GO butonuna basmanız gerekmektedir. Program sorunları bularak karşınıza getirecektir.

DNS Adreslerini Değiştirme DNS Adresi Nasıl Değiştirilir?

DNS adresini değiştirerek ping sorununu da çözebilirsiniz. DNS adresi nasıl değiştirilir bilgisayarındaki araç çubuğunun sağ alt kısmında bulunan ağ sekmesine veya ağ bağlantılarına giderek ağ paylaşım merkezini açın daha sonra karşınıza gelen ağ bağlantınıza sağ tıklayıp özellikler diyin karşınıza gelen pencerede internet protokolü sürüm 4 yazan yere iki kere tıklayın açılan pencerede aşağıdaki DNS adreslerini kullan tikini işaretleyerek DNS adreslerini girerek tamam diyin. Bu işlem ile DNS adresiniz değiştirilmiştir.

Bir cevap yazın