PMYO Başvuru Aşamaları ve 2017 PMYO Alımları

PMYO Başvuru Aşamaları ve  2017 PMYO Alımları

 Çoğu lise ve üniversite mezunlarının her zaman sordukları sorulardan bir tanesi olan pmyo başvuru aşamaları nasıldır ?  açılımı: polis meslek yüksek okulu aşamaları nasıl yapılmaktadır.  Bu soru çoğu polis olmak isteyen vatandaşlarımız tarafından sorulmaktadır. Peki 2017 pmyo alımları yapılacakmı Bu sorunun cevabınıda yazımızın alt bölümünde bulabilirsiniz.

Polis Meslek Yüksek Okulu Alımı

Pmyo alımı 1. Aşamasında ygs sınavından en az 270 puan almanız gerekmektedir. Bu sınavın 270 puanı her hangi bir puan türlerinden sayılabilir. Pmyo başvuru yapabilmek için 270 puanı her sene aynı olacak diye bir kanaat yok fakat 2 senedir. Alımların puanı 270 tabi bu puan ile polis meslek yüksek okuluna girmek biraz zor puanınızın daha yüksek olması sizin için daha avantajlı olacaktır.

Pmyo Başvuru

pmyo alımıBaşvuru tarihlerini kaçırmamanız için her zaman takip etmeniz gereken yer polis akademisi olan siteyi güncel olarak takip etmeniz gerekmektedir . polis meslek yüksek okulu başvuru ile ilgili bilgiler genelde nisan ayında yayınlanmaktadır. Bu aşamada ise e-devlet üzerinden başvuru yapacaksınız ve başvuru ücretini yatırmanız gerekmektedir.

 Pmyo Sınav Bilgileri

Polis meslek yüksek okulu sınav bilgileri bu aşamada ücretleri yatırdıktan sonra sınavınız yeri ve tarihleri belli olacak bu tarihlerden muhtemelen mayıs veya haziran ayında belli olmaktadır. pmyo sınav tarihlerini de tam güncel olarak yukarıdaki siteden kontrol edebilirsiniz. Sizden başvuru için bazı evraklar istenmektedir. Sınav tarihinde okulla gittiğinizde sizlerden  sağlık, fiziki, yeterlilik ve mülakata gireceksiniz.

Pmyo Sınav Sonuçları

Sınavlar bittikten sonraki aşamada ise polis meslek yüksek okulu sınav sonuçları açıklanma aşamasıdır. Bu aşamada ise ygs puanınızın %30 fiziki yeterlilikten gelen %30 ve birde mülakat %40 ı hesaplanarak başarınız ölçülmektedir. Bu puanlamada sizin polis meslek yüksek okulunu kazanıp kazanmadığınız ortaya çıkmaktadır. Bu aşamaları geçtikten sonra 2 haftalık intibak eğitimine girme zorunluluğunuz bulunmaktadır. Bu eğitimden sonra pmyo okulu öğrencisi olmaya hak kazanmaktasınız.

2017 PMYO Alımları

2017 polis meslek yüksek okulu alımları başlığımızda sizlere 2017 pmyo alımı olacak mı sorusunun cevabını inceledik. Geçtiğimiz dönemlerde pmyo kapatılacağını ve polis meslek eğitim merkezlerine döneceğini duyuyorduk. Fakat şuana kadar böyle resmi bir yazı ve duyuru yapılmadı. Her zaman ki sansasyonel haberlerden bir tanesi olması lazım. Bu yılda çünkü pmyo alımı olmayacak ve bu okullar kapatılacak gibi haberler duyduk. Bu haberlerin tam aslı olsa kendi sitesinde böyle bir duyuru yapılacaktır. Bu haberler şuanlık asılsız haberdir.

2017 pmyo alımı olacak mı geçen sene 2016 dada aynı haberleri duyduğumuz için tedirgin olduk fakat 2016 yılında alım yapıldı. Sadece alım sayısı düşürüldü. Şuanki tahminimizde 2017 pmyo alımı olacaktır. Fakat bu bir tahmindir.  Polis meslek yüksek okulu akademik takvimi için Tıklayınız.

Bir cevap yazın