Ripple Nedir Ve Nasıl Alınır

Ripple Nedir Ve Nasıl Alınır

Üretilen kripto paradan farklı olarak ödeme protokolü olarak bilinir. Ripple bankaların desteğini alan bir sistemdir. Firmaların ve işletmelerin küreselleşmesiyle birlikte ortaya çıkan para transferi gibi sorunların ortadan kaldıracağı düşünülen bir sistemdir. Akbank gibi birçok bankalar ripple sistemini kullanmaktadır.

Ripple Nedir?                 

 Ripple kısa sürede fon aktarımı yapan uluslar arası para transfer ağı olarak tanımlanabilir.  Kripto paralardaki birçok konuya çözüm olan ideal bir şekilde tanınmış olduğunuz ripple sayesinde düşük masraflı transferleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Odak noktasında ise müşteriler ve bankalar vardır. Ripple mining yapılamayan bir para sistemidir. Kısaltılmışı ise XRP olarak kullanılmaktadır. Ripple en büyük kripto para transferinde 3. sıradadır. Bitcoin ve ethereumdan sonra ripple gelmektedir. Bazılarına göre ise altcoin olan 4. sırada yer alan litecoinden sonra gelir. Popülerliği ise gün geçtikçe artmaktadır. Kısaca ripple 2012 yıkında çıkan bir ödeme ağı olup aynı zamanda bir kripto paradır. Ripple birçok kripto paranın aksine ledger adı verilen ve madenciliği yapılamayan tamamen şirket tarafından yönelen blockchain tabanlı defterlerin dijital para birimidir. Transfer ücretinin çok düşük olması ve bir merkezinin bulunması açısından çok tercih edilir. Özellikle şirketler ve bankalar gibi büyük ödeme sistemi olan şirketlerin sıkça tercih ettikleri bir olarak karşınıza çıkar.

Ripple Nasıl Alınır?

 Bitcoin ve ethereum gibi rippleyi satın almak da oldukça kolaydır. Bunun için tek yapmanız gereken ripple alımı ve satışı yapan bir sistem bulmak. En güvenilir sistem olan bitlo ile hızlı bir şekilde rippleyi alabilirsiniz. Burada ilk olarak kayıt yapmanız gerekiyor. Adınızı soyadınızı cep telefonun kayıt ederek ilk adımı tamamlarsınız. Daha sonra TC kimlik numarası ve doğum tarihinizi kodlarsınız. Sistem size hasep bilgileri verir. Bu bilgilerle para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Para gönderilecek paranın sizin hesabınız olmasına dikkat edin. Gönderdiğiniz Türk lirasını komisyon ve kesinti yamadan hesabınıza geçer. Ripple almak için kolay alış satış ekranına istediniz tutarı yazarak ripple al butonuna tıkladığınızda satın almış olursunuz. Alınan ripple piyasa değerindedir. Ayrıca hızlı bir şekilde hesabınıza geçmektedir. Güvenilir site olan bitlo’ya kayıt olmak istiyorsanız https://www.bitlo.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın