Sakal Serumu İşe Yarıyor Mu?

Sakal serumu işe yarıyor mu yazımda sakal serumu ne kadar sürede etki eder, sakal çıkarıyor mu ve kullanıcı yorumlarını inceledim.

Sakal Serumu İşe Yarıyor Mu?

Bir erkek için sakalının ve bıyığının çıkmaması, bir anlamda köse olması çok kötü bir durumdur. Bu durumun içinde yer alan erkeklerde psikolojik olarak rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Yapılan araştırmalara göre, yüzünde sakal çıkmayacak erkeklerde özgüven eksikliğine bağlı olarak asosyal davranışlar tespit edilmiştir. Toplum içine çıkmayarak kendi iç dünyasında yaşamlarını sürdürdükleri ortaya çıkmıştır. Ancak tıbbın ne kadar çok ilerleme kaydettiği unutulmamalıdır. “Sakal serumu” adı verilen doğal kaynaklı ilaçlar sayesinde köselik problemi tarihe karışıyor. Sakal serumu kullanıcı yorumları üzerine kısa bir araştırma yapıldığında, bu serumu kullanan kişilerin memnun kaldıklarını görmekteyiz. Her insanın fizyolojik ve hormonal yapısı farklı olduğundan, sakal serumlarının etkilerinin kesin olduğunu söylemek doğru olmayacaktır. Ancak %70 rakamlarına ulaşan memnuniyet oranı gözden gelinmeyecek kadar önemlidir.

Sakal Serumu Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Piyasada sakal serumu olarak satışı gerçekleştirilen birçok ürün bulunmaktadır. Bu ürünler arasından tercih yaparken kendinize bazı kriterler belirleyebilirsiniz. Büyük televizyon kanallarına reklam veren firmalar hakkında arama motorlarında araştırmalar yapabilir, böylece doğru firmaya ve doğru sakal serumuna kavuşabilirsiniz. “Sakal serumu ne kadar sürede etki eder?” diye düşünen kişiler için çoğu firma aynı yanıtı verecektir. Bu serumların genel kullanım süreleri 3 aydır. Etkiler ilk aydan sonra görülmeye başlar. Bazı kişilerde etki süresinin uzamasının nedeni kişinin hormonal durumundan kaynaklanmaktadır. Peki, sakal serumu sakal çıkarıyor mu? Evet, sakal serumlarının asli görevi deride sakal oluşumunu önleyen hücreleri uyarmaktır. Kullanım sonrası geçen süre zarfında, belirgin bir şekilde sakalların oluşmaya başladığı görülebilir. Kıl kökleri güçlenmeye başladıkça sakallar daha gür çıkacaktır. Bundan dolayı, ürünleri kullanan kişilerin sabırlı olmaları önem kazanmaktadır. Eğer az da olsa sakalınız çıkıyorsa “Sakal serumu işe yarıyor mu?” sorusundan kaygı duymamanız gerekir. Çünkü çıkan sakalınız şunu göstermektedir: “Sakal çıkıyor, fakat desteklenmesi gerekiyor”.

Sakal serumunu günde bir veya iki kez yüz bölgenize uygulayabilirsiniz. Her ürünün farklı kullanım talimatları olabileceğinden, ürünle ilgili talimatları değerlendirebilirsiniz. Bir de şöyle bir durum söz konusudur; siz ne kadar bu ürünleri kullanırsanız kullanın, vücudunuzu ürünün etkilerine elverişli bir konuma getirmediğiniz sürece fayda göremezsiniz. Peki, sakal serumu nasıl tavsiye edilmektedir? Nasıl hazırlanmak gerekir? Kendinizi şu şekilde hazırlayabilirsiniz:

  • Spor ve egzersiz yaparak testesteron miktarınızı arttırabilirsiniz.
  • Stresten uzak kalmaya çalışabilirsiniz.
  • Cilt bakımıyla ilgili doğal ve basit yöntemleri uygulayabilirsiniz.
  • Beslenmenizi doğru yaparak protein ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
  • Uykuyu bir düzen içine oturtabilirsiniz.

Bir cevap yazın