Sanal Gerçeklik Gözlüğü Nedir ?

2016 yılının Trendi olan sanal gerçeklik gözlüğü 2017 yılında da hayallerinizi ayağınıza getiriyor. Gözlük ile film, oyun ve fotoğraflarınızı sanki o karede imişsiniz gibi algılamanızı sağlayan cihazın tanımını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz. Konu tam olarak girmeden sizlere hem kaliteli ve hemde en ucuz sanal gerçeklik gözlüğünü tanıtmak istiyorum EVEREST VR-0022 VR BOX Sanal Gerçeklik Gözlüğü Piyasa değer 20 ila 30 TL arasındadır.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Nedir ?

Sanal gerçeklik gözlüğü 2016’nın trendlerinden bir tanesi her sene bir trend teknoloji çıkmaktadır. Geçen sene trend olan teknoloji 4K teknolojisi idi. 2013’de trend olan akıllı saatler hayatımıza girdi. Akıllı saatler hala kullanılmaktadır. Bunun gibi her sene bir trend teknoloji üretilmektedir.

Gözlüğün üzerine bir telefon takılarak telefonda oynayan sahneyi siz sanki sahnenin içindeymişsiniz gibi algılamanızı sağlayan cihazdır.  Kafanızı ne tarafa çevirirseniz çevirin gözlükteki oynayan uygulamanın  sahnesindeymiş siniz gibi o anki ortamda dönmektedir.  Gözlüğün içerisinden sahneyi destekleyen seslerde gelmektedir.  Gözlüğün tasarımı  kafaya çok rahat oturmaktadır. Sanal gerçeklik gözlüğü görüntüyü telefondan almaktadır. Telefon sahneyi ikiye bölerek gözlüğe 96 derecelik bir görüş açısı göstermektedir. Gözlüğün size gösterdiği alan genişliği gayet iyi, kendinizi oradaymış hissine kapılıyorsunuz. Gözlük insan gözüne görüntüyü iki farklı ayrışması ile vermektedir. Sanal gerçeklik uygulamaları veya 360 derece video uygulamalarını yakın zamanda daha ’da artarak sizlere bedava  sunulacaktır. Gözlüğün üzerinde 1 tane touchpad, ses açıp kapatma düğmeleri ve geri tuşu bulunmaktadır. Telefonunuz gözlüğün içinde olduğu için gözlük dışına tuş koymaları kullanıcılar için iyi bir kolaylık olacaktır. Akıllı telefonlardaki şarj sorunu yüzünden gözlük üzerinden telefonunuzu şarj edebilmektesiniz. Gözlüğü film izlerken, oyun oynarken, fotoğrafa bakarken kullanabilirsiniz.

Cihazın Fiziksel Özellikleri Nelerdir  ?

sanal-gerceklik-oyunlari

USB ile bağlantı

Kontrol mekanizması

Geri tuşu

Sesi açıp kapatma

Odaklama ayarı

Mikro usb giriş

Sanal Gerçek Gözlük Modelleri ?

*Samsung Gear VR2 – SM-R321NZWATUR By Oculus
-Yalnızca Galaxy S6 ve S6 edge ile uyumludur

*Samsung Gear VR – SM-R322NZWATUR By Oculus
-Uyumluluk Galaxy S7, Galaxy S7 edge, Note 5, Galaxy S6 edge plus, Galaxy S6, Galaxy S6 edge

*Virtual Reality Macera Gözlüğü 3D Sanal Gerçeklik Gözlüğü

*FREEFLY VR FREEFLY01 3D Sanal Gerçeklik Gözlüğü

*Case 4u VR BOX 3.0 Bluetooth Kumandalı 3D Virtual Reality Sanal Gerçeklik Gözlüğü

*Case 4u 3D Virtual Reality Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Sanal Gerçeklik Oyunları & Uygulamaları

1.Dive City Rollercoaster

2.Tilt Brush Gallery

3.Caaaaardboard!

4.Village for Google Cardboard

Sanal gerçeklik gözlüğü 2017 yılında çok daha fazla gelişerek bütün insanların beğenisi kazanmıştır. Şuan günümüzde sokakta bile sanal gözlüğü kullanarak ticaret yapan insanlar bulunmakta. Bu gözlük sayesinde filmleri ve oyunları gerçek zevk alarak oynayıp izleyebileceksiniz.

Bir cevap yazın